דלף מידע מחברת תוכנה בקנדה

חברת Constellation Software Inc מטורונטו פרסמה הצהרה בשבוע שעבר לפיה היא חוותה תקרית אבטחת סייבר שהשפיעה על מספר מערכות תשתית ה- IT שלה. עם זאת, הוסיפה החברה בהצהרתה כי כמות מוגבלת של מידע אישי הושפעה מהאירוע. כמו כן הושפעה כמות מוגבלת של נתוני שותפים עסקיים. Constellation Software רוכשת ומקימה חברות תוכנה. על פי נתונים שמפרסמת החברה, יש לה למעלה מ- 25,000 עובדים ברחבי העולם, מה שמייצר הכנסות של כ- 4 מיליארד דולר. החברה כוללת את Volaris Group, שלדבריה היא מפעילה למעלה מ- 170 חברות תוכנה המשתרעות על פני יותר מ- 40 שווקים אנכיים שונים; Harris Computer הפונה לחברות תוכנה במגזר הציבורי, הבריאות והשירותים; Jonas Software, Perseus Group ו- Topicus Group.

לפי ברט קאלו – מנתח איומי סייבר, עומדת כנופיית הכופרה AlphV מאחורי המתקפה וגניבת המידע. בהודעה שהשאירה AlphV נכתב: "אנחנו נמצאים ברשת שלך כבר הרבה זמן ויש לנו זמן לנתח את העסק שלך. גנבנו יותר מ- 1TB מהנתונים הסודיים שלך. אם תתעלם או תסרב לעסקה, נאלץ לשחרר את כל הנתונים שלך לציבור".

Constellation Software טוענת שדלף המידע הוגבל למספר קטן של מערכות הקשורות לדיווח פיננסי פנימי ואחסון נתונים קשורים עבור קבוצות ההפעלה והעסקים של Constellation. מערכות ה- IT העצמאיות של קבוצות ההפעלה והעסקים של Constellation לא הושפעו וכן לדברי החברה, לאירוע לא הייתה השפעה מהותית על הפעילות העסקית שלה. עם גילוי מתקפת הסייבר, טוענת Constellation כי נקטה בצעדים מיידיים כדי להפעיל מומחי אבטחת סייבר לסיוע ולעריכת חקירה פורנזית אודות הסיבה לדלף המידע והיקפו. כמו כן לטענתה, האירוע הוכל ומערכות המחשוב המושפעות שוחזרו.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

דלף מידע מבית תוכנה בקנדה
דילוג לתוכן