מתקפת כופרה פוגעת בשירות הציבור בעיר דאלאס טקסס

עיריית דאלאס מתמודדת עם מגוון בעיות שנגרמו כתוצאה ממתקפת כופרה של Royal. חדשות FOX 4 פרסמה את הידיעה בשבוע שעבר, אולם העירייה ממשיכה בחוסר שקיפות לגבי המצב למעט עדכון המפרט את השירותים בהם פגעה מתקפת הכופרה ואת השירותים המתקיימים כרגיל: שיחות 911 ממשיכות להתקבל ולהישלח, שירותי המים אינם מסוגלים לעבד תשלומי אזרחים והניתוקים יופסקו עד לפתרון המשבר, מרפאות נשים וילדים פועלות באופן תקין, בתי המשפט סגורים ומושבעים אינם צריכים להתייצב לשירות, שירות החיות של דאלאס מגיב לבקשות חרום בלבד, לא ניתן לקבל בקשות ותשלומים לשירותי פיתוח, היתרים, עבודות ציבוריות ולא ניתן להנפיק היתרים.

ג'ים מקדייד – נשיא איגוד הכבאים של דאלאס טוען שמתקפת הכופרה מאלצת את מכבי האש להשתמש במערכת רדיו ונייר. במשטרת דאלאס, נשיא איגוד משטרת דאלאס – מייק מאטה, סיפר כי המשטרה נאלצה לחזור לימי השיטור הישנים: "כל קצין שיש לו יותר מ- 20 שנות ותק במשטרה יודע איך לעבוד בנסיבות הללו, בגלל שכך חונכנו. אז אתה יודע שאתה צריך לחזור לפנקס ועט".

מומחה אבטחת הסייבר ברט קאלו סיפר שהשיג את המכתב הבא שהגיע לעובדי עיריית דאלאס: "אם אתה קורא את זה, זה אומר שהמערכת שלך נפגעה על ידי Royal… סביר להניח שמה שקרה הוא שהחלטת לחסוך קצת כסף על האבטחה שלך… Royal מציעה לך עסקה ייחודית. עבור תמלוגים צנועים המכסים אותך מפני סיכון מוניטין, משפטי, פיננסי, רגולטורי וביטוחי… הקבצים שלך יפוענחו, הנתונים שלך ישוחזרו ויישמרו בסודיות."

לדברי קאלו מסוכן לערים לשלם כופר: "התשלום הוא מה שגורם למתקפות הללו. אם אף אחד לא ישלם את דמי הכופר, לא תהיינה מתקפות כופרה" והוסיף: "גם אם עיר לא תשלם את הכופר, שחזור המערכות שלה עשוי להיות יקר עבור משלמי המסים"; "יכול להגיע למיליונים"; "תלוי כמה עמוק הצליחו התוקפים לחדור לרשת המחשוב".

מומחי סייבר סיפרו ל- FOX 4 שלפחות 29 ממשלים מקומיים בארה"ב הושפעו השנה ממתקפות כופרה ולפחות מ- 16 מהן נגנבו נתונים. עדיין לא ידוע אם נגנבו נתונים כלשהם מדאלאס.

לפי ה- FBI וסוכנות אבטחת סייבר ותשתיות, פגעה Royal בארגונים בארה"ב ובעולם מאז ספטמבר 2022 כשהם מתמקדים בייצור, תקשורת, בריאות הציבור וחינוך. נמצא כי Royal השתמשו באימיילים לדיוג ב- 66.7% מהזמן כדי לקבל גישה לרשתות הקורבנות. לאחר שחדרו למערכת, השביתו Royal את תוכנת האנטי וירוס לפני פריסת הכופרה שלהם ונעלו אנשי IT שניסו לעצור את המתקפה. Royal הגישו דרישות כופר של מיליון עד 11 מיליון דולר בביטקוין במתקפות קודמות.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

פגיעה בשירותים הציבוריים של העיר דאלאס טקסס עקב מתקפת כופרה
דילוג לתוכן