מתקפת סייבר על מערכת התחבורה המרכזית של וירג'יניה

הארגון המנהל את מערכת התחבורה עבור מרכז וירג'יניה התמודד עם שיבוש ברשת המחשבים שלו עקב מתקפת סייבר בחג ההודיה. The Greater Richmond Transit Company (GRTC) מספקת שירותי אוטובוסים ותחבורה למיליוני אנשים ברחבי מחוזות ריצ'מונד, צ'סטרפילד והנריקו.

דובר מטעם הארגון אמר לאתר therecord.media כי בסביבות חג ההודיה חווה הארגון הפרעה ברשת המחשוב שלו שהשפיעה באופן זמני על יישומים מסוימים של GRTC. בתגובה, שחזר צוות ה- IT של הארגון במהירות את רשת המחשבים וציין כי GRTC העסיקה גם מומחי מחשבים של צד שלישי כדי לחקור את אופי האירוע ואת היקפו. הדובר סירב להשיב על שאלות נוספות כמו האם מדובר במתקפת כופרה או אם נגנבו נתונים במהלך המתקפה.

כנופיית הכופרה Play לקחה אחריות על מתקפת הסייבר ופרסמה את הארגון באתר ההדלפות שלה. הקבוצה נתנה ל- GRTC עד 13 בדצמבר לשלם את דמי הכופר. כנופיית כופרה זו תקפה שירותים עירוניים ב- 2023 ופתחה במתקפות הרסניות על העיר אוקלנד, מחוז דאלאס והעיר לואל במסצ'וסטס.

מערכות תחבורה ציבורית רבות התמודדו עם מתקפות סייבר במהלך השנתיים האחרונות, כאשר השירותים והמערכות שלהן עוברות יותר ויותר לאוטומציה. שירות המטרו Call-A-Ride של אזור סנט לואיס לאנשים עם מוגבלויות הותקף באוקטובר על ידי כנופיית כופרה ומערכת תחבורה ציבורית של מדינת וושינגטון עמדה בפני מתקפה של כנופיית כופרה ידועה בחודש מרץ. הטרנזיט המהיר של מפרץ סן פרנסיסקו (BART) נפגע ממתקפת כופרה בינואר וזוהי התקרית השנייה שלו בשנים האחרונות. קורבנות דומים כוללים את רשות התחבורה של עמק הסיליקון באזור סנטה קלרה בשנת 2021 ואת רשות התחבורה של אזור פילדלפיה בדרום מזרח פנסילבניה בשנת 2020. ללשכת המעבר של קייפ קוד במסצ'וסטס לקח שבועות להתאושש בשנה שעברה לאחר מתקפת כופרה וכן, וועדת התחבורה של טורונטו (TTC) דיווחה על מתקפת סייבר בנובמבר 2021. ונקובר, מונטריאול, סקרמנטו, פורט וורת', פילדלפיה – כולן חוו מתקפות כופרה על מערכות התחבורה שלהן בחמש השנים האחרונות. רשות התחבורה המטרופולינית של ניו יורק – אחת ממערכות התחבורה הגדולות בעולם – נפרצה גם היא על ידי פושעי סייבר סינים. בעוד שמתקפה זו לא כללה כופרה ולא גרמה לנזק כלשהו, העלו גורמים בעירייה את חומרת האירוע מכיוון שהתוקפים יכלו להגיע למערכות קריטיות ואולי השאירו דלתות אחוריות בתוך רשת המחשוב.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת לחצו כאן

מתקפת סייבר על מערכת התחבורה המרכזית של וירג'יניה
דילוג לתוכן