האקרים מנצלים את ChatGPT של OpenAI להפצת נוזקות

חברת צ'ק פוינט מדווחת כי האקרים משתמשים באפליקציית ChatGPT מבית OpenAI לפיתוח כלי פריצה רבי עוצמה וליצירת צ'טבוטים חדשים שנועדו לחקות נערות צעירות כדי לפתות קורבנות. יש לציין כי לרוב משתמשים האקרים בפרסונות נשיות כדי לזכות באמון הקורבנות ולנהל שיחות ארוכות יותר איתם במטרה להוציא מהם כמה שיותר מידע אישי. אפליקציית ChatGPT הפכה פופולרית מאז השקתה בסוף נובמבר 2022, כך שבאופן טבעי ניתן היה לצפות שגם פושעי סייבר יעשו בה שימוש.

פושעי סייבר מצאו דרך להפוך את אפליקציית ChatGPT לאיום על עולם הסייבר מכיוון שיכולת יצירת הקוד שלה יכולה לעזור בקלות להאקרים להשיק מתקפות סייבר. אפליקציית ChatGPT יכולה למשל לקודד נוזקה שיכולה לנטר את לחיצות המקלדת של המשתמשים וגם ליצור כופרה. פורומי פריצה מחתרתיים רבים פרסמו מקרים שבהם השתמשו פושעי סייבר ב- ChatGPT כדי לפתח נוזקות. באחד המקרים שיתף האקר קוד נוזקה לאנדרואיד שנכתב על ידי ChatGPT, שיכול לגנוב קבצים, לדחוס אותם ולהדליף אותם באינטרנט. האקר אחד שיתף כיצד ניצל לרעה את ChatGPT כדי ליצור קוד של שוק ברשת האפלה, כמו Silk Road ו- Alphabay. כלי נוסף שפורסם בפורום יכול לשמש להתקנת דלת אחורית ביחידת קצה ולהעלות נוזקות נוספות למחשב שנפגע. באופן דומה, פורסם קוד Python המסוגל להצפין קבצים באמצעות אפליקציית ChatGPT.

נמצא גם כי פושעי סייבר יכולים להשתמש ב- ChatGPT כדי לבנות בוטים ואתרים שמטרתם להערים על משתמשים לחשוף את המידע שלהם ולהשיק הונאות הנדסה חברתית ומתקפות דיוג ממוקדות מאד.

חברת OpenAI עדיין לא הגיבה לממצאים אלו.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

האקרים מנצלים את ChatGPT של OpenAI להפצת נוזקות
דילוג לתוכן