פריצה לחשבונות לקוחות רשת המסעדות Chick-fil-A

רשת ענקית המזון המהיר האמריקאית Chick-fil-A חוקרת מתקפת סייבר אשר ככל הנראה הובילה לפריצה לחשבונות לקוחות וחשפה נתונים אישיים של לקוחות: "אנו חוקרים פעילות חשודה במספר חשבונות לקוחות. אנו מחויבים להגן על נתוני הלקוחות ופועלים במהירות כדי לפתור את הבעיה" נכתב בהצהרה באתר החברה.

חוקר אבטחת סייבר – דומיניק אלביירי, היה בין הראשונים שהבחין בהודעת האזהרה של החברה ולטענתו, מתקפת הסייבר טופלה בצורה לא טובה. Chick-fil-A לא פרסמה שום מידע על האופן שבו נפרצו חשבונות הלקוחות, או לאיזה מידע ייתכן שהושגה גישה. במקום זאת, הפנתה החברה את לקוחותיה לדף עזרה גנרי שכותרתו "מה עלי לעשות אם אני רואה פעילות חשודה בחשבון שלי?" המפרט מה צריכים הלקוחות לעשות במקרה של פעילות חשודה. הלקוחות נקראים לגלות עירנות בהגנה על המידע האישי שלהם, כולל איפוס מיידי של הסיסמאות שלהם, הסרת כל פרטי אמצעי תשלום כמו פרטי כרטיס אשראי ובדיקת נתונים כמו כתובות דוא"ל ומספרי טלפון. מכיוון שהחקירה נמשכת, מבקשת Chick-fil-A מלקוחותיה לערער על כל עסקת אשראי חשודה או בלתי מורשית.

אירוע אבטחת סייבר זה מתרחש בעקבות דיווחים אחרונים לפיהם השתמשו האקרים בכתובות דוא"ל חד פעמיות כדי לגנוב חשבונות לקוחות, מה שהוביל לפרסום חשבונות למכירה במחירים שונים של עד 200$ – בהתאם ליתרת החשבון, פרטי התשלום המקושרים ונקודות התגמול בחשבון Chick-fil-A.

ב- 4 בינואר 2023, הודיעה Chick-fil-A כי מתקפת הסייבר עדיין נחקרת וכי המתקפה לא נובעת מפגיעה במערכות הפנימיות של Chick-fil-A Inc.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

פריצה לחשבונות לקוחות רשת המסעדות Chick-fil-A
דילוג לתוכן