מתקפת סייבר על חברת תוכנה משבשת פעילות אמבולנסים

מספר ארגוני אמבולנסים בבריטניה נאבקים לתעד נתוני מטופלים ולהעבירם לספקים אחרים, בעקבות מתקפת סייבר שכוונה לחברת תוכנת הבריאות Ortivus. מערכת MobiMed ePR (רשומות חולים אלקטרוניות) נועדה לעזור לנטר ולשמור תיעוד בטיפול טרום אשפוזי וכן לשתף פרמטרים חיוניים עם ספקי בריאות אחרים. מערכת רישומי המטופלים באמבולנסים הועברה למצב לא מקוון לצורך חקירת מתקפות סייבר. בהצהרתה אמרה ספקית התוכנה השוודית שהיא נתונה למתקפת סייבר מאז ה- 18 ביולי, מתקפת סייבר שפגעה במערכות המחשוב של לקוחותיה בבריטניה.

ארגוני האמבולנסים South Western Ambulance Service Trust ו- South Central Ambulance Service Trust עברו לשרתי אחסון יעודיים עבור תוכנת MobiMed של Ortivus בעקבות הסכם שנחתם בשנת 2020. ארגונים אלו משרתים אוכלוסיה של כ- 12 מיליון איש. גורם מקורב לאירוע סיפר כי בעקבות מתקפת הסייבר נאלץ הצוות ב- South Central Service Ambulance Trust להשתמש בעט ובנייר והוזהר מפני אפשרות של מתקפות דיוג. לצוות נאמר שנמשכים המאמצים לתקן את השרתים, אמר אותו גורם לאתר The Register.

בהצהרתה מסרה Ortivus: "רשומות המטופלים האלקטרוניות אינן זמינות כרגע והן מטופלות עד להודעה חדשה באמצעות מערכות ידניות. אף מטופל לא הושפע ישירות. לא הותקפו מערכות מחשוב אחרות ולא הותקפו לקוחות מחוץ לאלו שנמצאים במרכז הנתונים".

מנכ"ל Ortivus מסר כי הפוקוס של החברה כעת הוא לשחזר את השירותים כדי להפעיל את מערכת המחשוב מחדש והוסיף כי אין אינדיקציה לכך שמידע נגנב או הושחת. דובר שירותי הבריאות באנגליה, שדיבר בשם ארגוני האמבולנסים שהושפעו ממתקפת הסייבר אמר: "אנו מודעים לתקרית המשפיעה על מספר שירותי אמבולנס. מרכז המבצעים של אבטחת הסייבר שלנו עובד עם ארגונים מושפעים כדי לחקור את האירוע לצד עמיתים לאכיפת חוק ואנו תומכים בפעולות יצרן התוכנה במאמציו לחבר מחדש את המערכת".

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מתקפת סייבר על חברת תוכנת הבריאות Ortivus משבשת פעילות אמבולנסים
דילוג לתוכן