דלף מידע אצל מחלבת ענק בקנדה

ענקית החלב הקנדית Agropur חוותה דלף מידע מאסיבי, אך פרטים רבים אודות התקרית טרם ידועים. דיווח מאתר BleepingComputer מאשר כי מחלבת הענק ספגה מתקפת סייבר, אולם התקרית הוגבלה לחלק מהמדריך המקוון של Agropur וכי המתקפה לא השפיעה על מערכות המחשוב העסקיות שלה: "המשכיות הפעילות שלנו לא נפגעה", אמרה החברה בהצהרה וכן: "לאחר שזיהינו דלף מידע, פתחנו מיד בחקירה ונקטנו בצעדים לטיפול באירוע, לרבות יישום אמצעים על מנת לצמצם את ההשפעה. כדי להימנע מפגיעה בחקירה, לא נוסיף הערות נוספות בשלב זה."

כרגע טרם ידוע מי ביצע את מתקפת הסייבר על Agropur, באיזה אופן ולאיזה סוג של מידע ניגשו פושעי הסייבר. כמו כן טרם ידוע אם המידע נגנב, אם נעשה בו שימוש פלילי ואם קיימת דרישת כופר מצד פושעי הסייבר בתמורה למידע. במידה ויתברר בחקירה כי מתקפת הסייבר הייתב בעלת נפח משמעותי, ​​סביר להניח שהחברה תצטרך להגיש דו"ח לרשות ניירות הערך האמריקאית – שזו בדרך כלל הצורה הטובה ביותר לקבל מידע תקף אודות דלף המידע. חשוב להבין כי פושעי סייבר משקרים לעתים קרובות לגבי המידע שגנבו, אם כדי ללחוץ על הקורבנות לשלם, או כדי לשפר את מעמדם בקהילת פושעי הסייבר.

קואופרטיב החלב הקנדי Agropur שנוסד ב- 1938, הוא כיום אחד ממעבדי החלב הגדולים בצפון אמריקה. החברה מייצרת מגוון רחב של מוצרי חלב, כולל גבינה, יוגורט, חמאה ואבקות חלב. Agropur נמצאת בבעלותם של למעלה מ- 3,000 רפתנים ומפעילה מתקני עיבוד רבים ברחבי קנדה וארצות הברית. הקואופרטיב מונה יותר מ- 7,000 עובדים.

למקור הידיעה ולמידע נוסף לחצו כאן

דלף מידע חמור אצל מחלבת ענק בקנדה
דילוג לתוכן