האקרים מפעילים מתקפות סייבר נגד ממשלות רוסיה ובלארוס

במהלך השבועות האחרונים פרסם קולקטיב האקרים Nebula ראיות לכך שביצע מתקפות סייבר על התשתית הקריטית של רוסיה – מתקפות סייבר שהגיעו לשיא בהשבתת שירות הביטחון הפדרלי של רוסיה (FSB) למשך יותר משבוע. ד"ר יאן קלברג – עמית בכיר במרכז לניתוח מדיניות אירופית ועמית במכון הסייבר של הצבא בווסט פוינט אמר כי "היכולת לקיים פחד וסמכות פנימית רוסית היא המפתח של ה- FSB וזו הסיבה שמתקפת האקרים מוצלחת, מאתגרת הן את הפחד והן את הסמכות, מכיוון שההאקר אינו חושש ואינו דואג לכוחו וסמכותו של ה- FSB."

בעיני מלקולם ננס – מומחה למודיעין צבאי: "כל קולקטיב סייבר שנלחם ב- FSB מציל את העולם." ננס אמר כי ה- FSB עובד עם המודיעין של הצבא הרוסי – ה- GRU ככוח זדוני עולמי השואף להרוס את האידיאולוגיה הדמוקרטית. הם לא תוקפים אומה צבאית, הם פורצים למוחם של אנשים כמו גם לאינטראקציות עם העולם ומחליפים אותו בשקרים והטעיות."

קולקטיב האקרים Nebula השבית משאבים מקוונים במוסקבה עצמה, כולל אתר האינטרנט של מטרו מוסקבה ושירות התשלום בכרטיסים שבו משתמשים תושבי מוסקבה כדי לשלם עבור נסיעות במטרו. ביציאה אל מחוץ לשטחה של רוסיה, אתרי האינטרנט שהפיל קולקטיב האקרים Nebula קשורים למה שמכונה 'הרפובליקה העממית של דונייצק' ו'הרפובליקה העממית של לוהנסק', כולל אתרים שנראה כאילו היו מחוברים אליהם שירותי דואר אלקטרוני וממשל, אשר הפלתם – "מסייעת לחסום את הכובשים הרוסים במזרח אוקראינה מלהיות מסוגלים לפעול". כמו כן נפגעו 'בית המשפט העליון של הרפובליקה העממית לוהנסק' ו'הפרלמנט' של 'הרפובליקה העממית של לוהנסק' הנתמכים על ידי מוסקבה.

כשהגיעו לבלארוס, פגעו ההאקרים בבלטול – שירות האגרה הלאומי בכבישים המהירים ובבלטה – שירות המידע החדשותי הרשמי של ממשלת בלארוס. לאחר מכן השאירו ההאקרים הודעה באנגלית רצוצה, המעידה על התנגדות עזה למשטרי הנשיאים ולדימיר פוטין ואלכסנדר לוקשנקו, באומרם כי 'תומכי הטרור' צריכים לדעת שהקולקטיב יחמיר את פעולותיו עד שהטרוריסטים ייעלמו: "פוטין חייב ליפול, רוסיה חייבת להיות חופשית." הודעה נוספת קראה ל-FSB הרוסי: "בבקשה עשו את העבודה על פוטין, אתם יכולים להיות גיבורי העם שלנו. יש לכם חובה כלפינו כן, לא כלפי הצאר המטורף". פתק נוסף קרא לשלטונות רוסיה "לעצור את המטורף לפני שייקח אותנו רחוק מדי."

בהסתכלות על המתקפה, אמר פיוטר קורזין – מומחה באזור, כי "רוסיה פגיעה כמו כולם" והמשיך כי המתקפה הזו סיפקה ראיות לכך שלמרות מה שיטענו בקרמלין, מלחמת המידע הזו מתרחשת."

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

האקרים מפעילים מתקפות סייבר נגד בממשלות רוסיה ובלארוס
דילוג לתוכן