עליה של 90% בדיווחי פריצות מידע בארה"ב ברבעון הראשון של השנה

על פי מרכז המשאבים לגניבת זהות (ITRC), בשלושת החודשים הראשונים של 2024 נרשמו 841 פריצות מידע שדווחו בפומבי – עלייה של 90% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. ITRC טוענים כי למרות שמספר פריצות המידע ודלף המידע עלו ברבעון הראשון של 2023, ירד מספר הקורבנות הכולל ב- 72% בשנה ל- 72.5 מיליון. מתקפות סייבר היו הגורם העיקרי לאירועים אלו וגרמו ל- 642 פריצות מידע ו- 28.3 מיליון קורבנות. הגדרות לקויות של מערכות מחשוב וטעויות אנוש הואשמו ב- 85 תקריות סייבר והביאו ל- 181,000 קורבנות.

מתקפות שרשרת האספקה ממשיכות לגרום לאתגרים משמעותיים עבור ארגונים אמריקאים: מספר החברות שהושפעו מאיומים אלו הינו יותר מפי שלושה ברבעון הראשון של 2024 לעומת התקופה המקבילה ב- 2023. 50 פריצות מידע חדשות של שרשרת האספקה השפיעו על 243 ארגונים וכ- 7.5 מיליון קורבנות, בהשוואה ל- 73 ארגונים ו- 11.4 מיליון קורבנות ברבעון הראשון של 2023.

השירותים הפיננסיים היו הענף שנפגע בצורה הקשה ביותר במונחים של פריצות מידע ואחריו, שירותי בריאות ושירותים מקצועיים. דיווחי דלף מידע של חברות שירותים פיננסיים שולשו משנה שעברה ל- 224, בעוד ש- 100 פריצות מידע השפיעו על חברות שירותים מקצועיים – יותר מכפול מהמספר של לפני שנה.

אווה ולסקז – נשיאה ומנכ"לית ITRC, תיארה את התוצאות כמדאיגות: "הירידה במספר הקורבנות שהושפעו היא חדשות טובות, אם כי עדיין גבוהות מדי" והוסיפה: "אנחנו מאמינים שזה נובע מפושעי סייבר אשר הפעילו מתקפות ממוקדות יותר, השונות מהטקטיקות בהן השתמשו לפני חמש עד 10 שנים. עם זאת, זה קריטי שעסקים וצרכנים ימשיכו לתרגל היגיינת סיסמאות טובה ומעבר ל- Passkeys במידת האפשר". יש לציין כי מפתחות סיסמה הוגדרו כדרך קלה ומאובטחת עבור משתמשים להתחבר לחשבונות שלהם, באמצעות אימות ביומטרי או נעילת מסך. בינואר הפכה X (לשעבר טוויטר) לפלטפורמה המרכזית האחרונה שהצטרפה לאקוסיסטם הטכנולוגי של FIDO עבור משתמשי iOS בארה"ב.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

עליה של 90% בדיווחי פרצות מידע בארה"ב ברבעון הראשון של השנה
דילוג לתוכן