אתר הפרלמנט האירופי נפגע ממתקפת סייבר לאחר הצבעה על טרור רוסי

אתר הפרלמנט האירופי התמודד אתמול עם מתקפת סייבר אשר שיבשה את שירותיו, רגעים לאחר שחברי הפרלמנט הצביעו בעד הכרזת רוסיה כמדינה הנותנת חסות לטרור. דיטה צ'רנזובה, חברת הפרלמנט הצ'כית וסגנית נשיא הפרלמנט האחראית על אבטחת סייבר אישרה בהצהרה רשמית שהפרלמנט היה נתון למתקפת סייבר, אבל השירותים הפרלמנטריים פועלים להגנה על הפרלמנט. גורם בכיר אחר בפרלמנט שביקש לא להזכיר את שמו, צוטט באמרו כי "ייתכן שזו המתקפה המתוחכמת ביותר שידע הפרלמנט עד כה".

המתקפה על אתר הפרלמנט האירופי הייתה מתקפת מניעת שירות מבוזרת (DDoS), שבה כמויות עצומות של תעבורה נשלחות לשרתי הקורבן בניסיון לחסום ממשתמשי אינטרנט לגשת לאתרים שלו. מתקפות DDoS משמשות האקרים כדי לשבש את השירות ולגרום לכאוס. אמצעי זה התגלה כמכשיר מועדף על קבוצות האקרים רוסיות כמו Killnet, בעיקר כדרך למחות נגד החלטות פוליטיות במדינות אירופה ובכדי לתמוך במלחמה באוקראינה. המתקפה על אתר הפרלמנט האירופי מגיעה לאחר הצבעה שהתקיימה אתמול במטרה לאמץ החלטה המכריזה על רוסיה כמדינה הנותנת חסות לטרור, עקב התקיפות של רוסיה על מטרות אזרחיות באוקראינה. אווה קאילי היוונית, חברת וסגנית נשיאת הפרלמנט האירופי ציינה כי יש לפרלמנט אינדיקציה חזקה שמתקפת הסייבר בוצעה על ידי Killnet – האקרים הקשורים לרוסיה והוסיפה כי המתקפה רק קטעה את הגישה לאתר הפרלמנט והוא צפוי לחזור לפעילות רגילה בקרוב מאד.

על אף מתקפת הסייבר, רוסיה עדיין הוכרזה בהחלטה רשמית כמדינה התומכת בטרור. מרכז אבטחת הסייבר הלאומי של בלגיה אישר כי מתקיימת חקירה ברמת האיחוד האירופי, אך לא סיפק מידע נוסף בנושא.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

אתר הפרלמנט האירופי נפגע ממתקפת סייבר לאחר הצבעה על טרור רוסי
דילוג לתוכן