מתקפת DDoS של האקטיביסים רוסים על אתרים בספרד

מכון מחקר ספרדי הינו אחד הארגונים שנפל קורבל למתקפת סייבר מרוסיה, לאחר מתקפת DDoS שנמשכה שבועות ארוכים ונראה כי עומד מאחוריה מניע גיאופוליטי. נראה כי קבוצת ההאקטיביסטים הרוסית NoName057 אחראית למתקפת ה- DDoS שהשפיע על לפחות 72 אתרים בספרד בין ה- 19 ל- 30 ביולי. בנקים, ספקי טלקום, חברות תקשורת ותיירות הושפעו ממתקפת ה- DDoS, שהחלה ככל הנראה בעקבות נסיעתו של ראש הממשלה – פדרו סאנצ'ס לקייב, בה הביע את תמיכת ממשלתו באוקראינה.

אתרי הקורבנות בספרד כללו את לה מונקלואה – מעונו הרשמי של ראש הממשלה, בית המשפט לחוקה, משרדי המשפטים והמדיניות הטריטוריאלית וסוכנות משרד ההגנה Isdefe. קבוצת NoName057 נקשרה למתקפות סייבר  על ארגוני בעלות ברית של אוקראינה, פולין וליטא, כמו גם מועמדים לנשיאות בצ'כיה.

למרות שמתקפות DDoS הן שפירות יחסית, יש להן השפעה כלכלית משמעותית על ארגונים התלויים באתרי האינטרנט שלהם כדי לייצר מכירות. מתקפות DDoS הינן טקטיקה מועדפת על האקטיביסטים שכן כלים זמינים הופכים את הפעלת המתקפות הללו לזולה וקלה יחסית.

יש לציין כי בנובמבר האחרון הזהיר ה- FBI ספקי תשתית קריטית כי הם נמצאים על הכוונת של האקטיביסטים רוסים. ה- FBI קרא לכל ספקי תשתית קריטית בארה"ב להשתמש בשירותי מניעת מתקפות DDoS, לשתף פעולה באופן הדוק עם ספקיות האינטרנט כדי לנהל את התעבורה במהלך תקריות וכן, ליצור תוכנית התאוששות מאסון.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מתקפת DDoS של האקטיביסים רוסים על אתרים בספרד
דילוג לתוכן