תכונה בדפדפן Edge שולחת תמונות שנצפו באינטרנט בחזרה למיקרוסופט

שירות חדש יחסית המסופק על ידי דפדפן Edge של מיקרוסופט, שולח תמונות שנצפו באינטרנט בחזרה למיקרוסופט. על אף שהתכונה נועדה לשדרג תמונות ברזולוציה נמוכה, להפוך אותן לחדות יותר ולשפר את התאורה והניגודיות, תכונה חדשה זו ששמה Enhance images ב- Microsoft Edge מעלה חששות לגבי הגנה על פרטיות משתמשי הדפדפן.

בניגוד ל- Video Super Resolution אשר משתמשת במשאבים מקומיים כדי לשפר את איכות הווידאו הנצפה ב- Microsoft Edge, התמונות הנשלחות לשירות התמונות Enhance נשלחות למיקרוסופט לעיבוד כאשר Edge טוען אותן. התכונה מופעלת כברירת מחדל, כך שמשתמשים צריכים לבטל את הסכמתם אם הם לא רוצים שהתמונות שלהם יישלחו.

משתמשי Observant Edge Canary הבחינו בהבדל בתיאור התכונה לאחר עדכון ששוחרר על ידי מיקרוסופט: תחת שפר תמונות ב- Microsoft Edge בהגדרות, כתוב כעת "כתובות אתרים של תמונה יישלחו למיקרוסופט כדי לספק רזולוצייה מועצמת".

על מנת לבטל את שירות התמונות Enhance, יש לפתוח בדפדפן Edge את תפריט ההגדרות ולבחור בפרטיות, חיפוש ושירותים (edge://settings/privacy). לאחר מכן יש לגלול מטה אל מקטע שירותים, למצוא את הערך שיפור תמונות ב- Microsoft Edge ולהעביר את המתג למצב כבוי.

לפי הדיווחים, מיקרוסופט עובדת על פתרון להתנהגות הזו של תכונת הדפדפן.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

תכונה בדפדפן Edge שולחת תמונות נצפות בחזרה ל- Microsoft
דילוג לתוכן