פעמוני מצלמה לדלתות מאפשרים ריגול

חוקרי סייבר מחברת Consumer Reports (CR) גילו פגמי אבטחה חמורים במצלמות פעמון המיוצרות על ידי החברה הסינית Eken Group Ltd. החברה מייצרת פעמוני וידאו לדלתות תחת שמות המותג EKEN ו- Tuck ונמכרים על ידי קמעונאים גדולים כגון אמזון, Walmart, Shein, Sears ו- Temu. פגמי האבטחה עלולים לאפשר להאקרים לצפות בצילומים מהמכשירים, או לשלוט בהם באופן מוחלט. כמו כן, יכולים האקרים לנצל את הפגמים כדי ליצור חשבון באפליקציה ולהשיג גישה למצלמת פעמון דלת קרובה על ידי התאמה למכשיר אחר. בצורה זו יכולים האקרים לצפות בצילומים ולנעול את הבעלים של המכשיר.

סטיב בלייר – מהנדס בדיקות פרטיות ואבטחה ב- CR וכן מהנדס בדיקות נוסף בשם דיוויד דלה רוקה, גילו שלפחות 10 פעמוני וידאו זהים לכאורה נמכרו תחת שמות מותגים שונים, כולם נשלטים באמצעות אותה אפליקציה לנייד, הנקראת Aiwit, שהיא בבעלות Eken: "אלפים מפעמוני הווידאו הללו נמכרים מדי חודש באמזון ובשווקים מקוונים אחרים כולל Walmart, Sears והשווקים הפופולריים בעולם Shein ו- Temu. מומחים אומרים שזוהי רק טיפה בתוך מבול של מוצרי אלקטרוניקה זולים וחסרי אבטחה של יצרנים סיניים שנמכרים בארה"ב". החוקרים רכשו שתי מצלמות פעמון, שנמכרו תחת המותגים Fishbot ו- Rakeblue וגילו ששני המכשירים מושפעים מאותן נקודות תורפה.

בעלי מצלמות פעמון הדלת הללו עומדים בפני איומים מצד האקרים ועשויים להיות נתונים למעקב וריגול באמצעות הטלפונים, הפלטפורמות המקוונות והסמארטפונים המחוברים ביניהם. חלק מפעמוני הדלת שנבדקו על ידי החוקרים גם חסרים אישור של ועדת התקשורת הפדרלית (FCC). אישור זה הינו חובה למכירת מוצרים אלו בארה"ב.

מספר שווקים מקוונים כמו Walmart הסירו את המוצרים הפגומים מהקטלוג שלהם ומציעים החזרים כספיים ללקוחות שלהם שרכשו את המכשירים. בזמן כתיבת שורות אלו, מכשירי EKEN Smart Video Doorbell Camera Wireless עדיין זמינים באמזון.

"פלטפורמות מסחר אלקטרוני גדולות כמו אמזון צריכות לקחת אחריות על הנזקים שנוצרים מהמוצרים שהן מוכרות", אומר ג'סטין ברוקמן – מנהל מדיניות הטכנולוגיה של CR ומוסיף: "יש עוד דברים שהם יכולים לעשות בעניין פיקוח על מוכרים ומתן תגובות לתלונות. במקום זאת, נראה שהם דואגים יותר למוניטין שלהם וממשיכים למכור לצרכנים שלהם מוצרים העלולים להזיק להם".

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

פעמוני מצלמה לדלתות מצלמות מאפשרים ריגול
דילוג לתוכן