מידע פיננסי של חברת EquiLend נגנב במתקפת כופרה

מתקפת כופרה על EquiLend בינואר 2024 הביאה לגניבת מידע של לקוחות. החברה שלחה מכתב התראה ללקוחותיה המאשר גניבת מידע המאפשר זיהוי אישי, כך מדווח אתר BleepingComputer. חברת EquiLend היא חברת טכנולוגיה פיננסית, נתונים ואנליטיקה גלובלית. מוקדם יותר השנה, היא פרסמה הודעה לעיתונות שבה נאמר כי ב- 22 בינואר זיהו אנשי ה- IT שלה בעיה טכנית אשר גרמה להשבתת חלקים ממערכת המחשוב. לאחר חקירה, אישרה החברה כי מדובר באירוע אבטחת סייבר בו השיגו פושעי סייבר גישה בלתי מורשית למערכות המחשוב שלה. באותה עת לא היו עדויות לגניבת מידע.

כמה ימים לאחר מכן שוחזרו כל מערכות המחשוב של החברה. בינתיים, לקחה כנופיית הכופרה LockBit אחריות על מתקפת הסייבר ואישרה זאת לאתר בלומברג. כעת, לאחר חקירה מעמיקה יותר, מספרת EquiLend ללקוחותיה איזה מידע נגנב על ידי LockBit: "אנו כותבים כדי ליידע אותך על תקרית אבטחת מידע שאירעה לאחרונה וכוללת מידע פיננסי שלך ב- EquiLend ומידע אחר הכולל את שמך, תאריך הלידה שלך ומספר תעודת זהות שלך".

EquiLend הוסיפה כי אין ראיות לכך שהמידע שנגנב משמש לביצוע גניבת זהות או הונאה, אך עם זאת, זה משהו שיכול להשתנות בכל עת. לפיכך, תספק החברה שנתיים של שירותי הגנה בחינם מפני גניבת זהות.

EquiLend הוקמה בשנת 2001 על ידי קבוצה של בנקים וברוקרים גלובליים, כולל בנק אוף אמריקה מריל לינץ', בלקרוק, קרדיט סוויס, גולדמן זאקס, JP Morgan, מורגן סטנלי, בנק לאומי של קנדה, Northern Trust, State Street ו- UBS. מטרת החברה הייתה לשפר את היעילות של תעשיית מימון ניירות ערך ולשם כך יצרה פלטפורמה ריכוזית לשירותי מסחר ופוסט-טרייד. EquiLend מפעילה כעת פלטפורמה מפוקחת בשם NGT המשרתת יותר מ- 2.4 טריליון דולר בעסקאות חודשיות.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מידע פיננסי של חברת EquiLend נגנב במתקפת סייבר
דילוג לתוכן