בתי ספר בסקרנטון פנסילבניה מתמודדים עם מתקפת כופרה

בתי ספר בסקרנטון – פנסילבניה מתמודדים עם מתקפת כופרה, כך אישר המחוז בהודעה לתלמידים. בפייסבוק הודיע המחוז כי בתי הספר מתמודדים עם השבתות טכנולוגיות נרחבות כתוצאה ממתקפת הכופרה: "המתקפה גורמת להפרעה בחלק ממערכות המחשב והשירותים שלנו. אנו עובדים במרץ עם מומחים לזיהוי פלילי כדי לחקור את מקור אירוע הסייבר הזה, לבדוק את השפעתו על מערכות המחשוב שלנו ולהחזיר את מערכות המחשוב שלנו לפונקציונליות מלאה בהקדם האפשרי". בהודעה גם צוין כי: "ייתכן שחלק מהקבצים לא יהיו נגישים במהלך תקופה זו מכיוון שאנו והמומחים לזיהוי פלילי ממשיכים בחקירה. בשל אמצעי האבטחה המוגברים המוצבים במערכות המחשוב שלנו, חלק מהפונקציות עשויות להיות איטיות מהרגיל".

מחוז בית הספר המשרת כ- 10,000 תלמידים ב- 15 בתי ספר שונים – הודיע לראשונה לתלמידים על בעיות ביום חמישי שעבר וגם הודיע לתלמידים להגיע לבית הספר שעתיים מאוחר מהרגיל. תלמידים דיווחו שהם נאלצו לבצע משימות עם נייר ועיפרון בניגוד למכשירי ה- Chromebook הרגילים שלהם.

אנליסט האיומים של Emsisoft – ברט קאלו, העוקב אחר מתקפות כופרה, אמר שהמתקפה על סקרנטון הינה מתקפת הכופרה ה- 21 נגד המחוז ב- 2024. נזכיר כי בתי ספר בניו ג'רזי ובמדינות אחרות כבר נאלצו לבטל שיעורים בינואר לאחר מתקפת סייבר ועשרות בתי ספר דיווחו על גניבת מידע מוקדם יותר השנה כתוצאה ממתקפות בעונת החגים. שישה מחוזות בתי ספר בקליפורניה הודיעו השבוע שהם נאלצים לשלם אלפי דולרים כדי לפתור תקריות סייבר אשר התרחשו במהלך שלוש השנים האחרונות.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

בתי ספר בסקרנטון פנסילבניה מתמודדים עם מתקפת כופרה
דילוג לתוכן