פושעי סייבר מפעילים אפליקציות אימות מזויפות כדי להונות משתמשים

פושעי סייבר מנצלים את הפחדים של אנשים מהכרויות מקוונות, בכך שהם גורמים להם להוריד אפליקציות אימות מזויפות המאפשרות לפושעי הסייבר לגנוב מידע וכסף. ה- FBI פרסם אזהרה אודות ההונאה וציין כי היא דומה להונאות רומנטיות שהתרבו בשנים האחרונות. בהונאת סייבר זו, פוגשים פושעי סייבר קורבנות באתר היכרויות או באפליקציית היכרויות ומנסים במהירות להעביר שיחות מהפלטפורמה לאתר אחר.

לפי ה- FBI: "במסווה של בטיחות לכאורה, מספקים פושעי הסייבר קישור המפנה את הקורבן לאתר אינטרנט המפרסם תהליך אימות 'חינם' שנועד לכאורה להגן עליו מפני יצירת מערכת יחסים עם עברייני מין או רוצחים סדרתיים". האתר מציג מאמרים מזויפים המרמזים על הלגיטימיות של האתר. אתר האימות מבקש מהקורבן לספק מידע כגון שמו, מספר הטלפון, כתובת הדוא"ל ומספר כרטיס האשראי שלו כדי להשלים את התהליך. ברגע שהקורבן מזין את המידע שלו, הוא מופנה לאתר היכרויות פרטי אחר המותנה בדמי מנוי חודשיים. מטרת ההונאה היא לקבל הן את העמלה מרישום הקורבן והן את המידע הראשוני שהוזן, המשמש לגניבת זהות או נמכר ברשת האפלה.

הונאה זו הינה טוויסט אכזרי של טקטיקות Pig Butchering: הונאות שחיטת חזירים משתמשות בפרסונות מקוונות מזויפות כדי להערים על קורבנות להשקעות הונאה. פושעי הסייבר יוצרים אמון עם הקורבנות, מתמרנים את רגשותיהם ומנצלים פגיעות פיננסיות כדי לגנוב מהם כסף. גם בהונאות הקשורות לאתרי היכרויות, מנסים פושעי הסייבר באופן דומה לגרום לקורבנות לסמוך עליהם לפני שהם גונבים מהם כספים במגוון דרכים. ככל שאנשים הפכו מודעים להונאות שחיטת חזירים ברחבי העולם, מחפשים פושעי הסייבר יותר ויותר דרכים להונות את המשתמשים באתרי היכרויות וחושפים אותם לפלטפורמות ההונאה שזוהו על ידי ה- FBI.

ה- FBI טוען כי אנשים צריכים להימנע מלהעביר שיחות מאתרי היכרויות בעלי מוניטין לאתרים אחרים, מכיוון שרוב אתרי ההיכרויות מציעים תכונות הגנה ובטיחות מסוימות. אנשים צריכים גם להיזהר מכל מי שמצהיר על אהבתם במהירות או שולח מיד תמונות פרובוקטיביות.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת לחצו כאן

פושעי סייבר מפעילים אפליקציות אימות מזויפות כדי להונות משתמשים
דילוג לתוכן