מתקפת כופרה על Ferrari לאחר פריצה למערכות ה- IT שלה

חברת Ferrari – יצרנית מכוניות ספורט יוקרה איטלקית שבסיסה במרנלו, נמצאת במתקפת כופרה לאחר כשל אבטחה משמעותי במערכת ה- IT של החברה, המעמיד בסיכון מידע אישי של לקוחות. מכתבי התראה נשלחו על ידי פרארי ללקוחות, בהם נכתב: "אנו מצטערים להודיע לך על תקרית סייבר בפרארי, שבה הצליחו פושעי סייבר לגשת למספר מצומצם של מערכות בסביבת ה- IT שלנו".

לדברי פרארי נחשפו בפרצת האבטחה שמות לקוחות, כתובות מגורים, מספרי טלפון וכתובות אימייל. החברה עדיין לא גילתה ראיות לכך שהגישה למידע כספי כגון מספרי חשבונות בנק או פרטי תשלום אחרים – נגנבו או נפגעו וכן טוענת כי הפריצה לא השפיעה על התהליכים התפעוליים של החברה.

"עם קבלת דרישת הכופר, התחלנו מיד בחקירה בשיתוף עם חברת אבטחת סייבר עולמית מובילה", דיווחה פרארי וציינה כי תשלום כופר נוגד את מדיניות החברה מכיוון שהדבר תומך בפעילות פלילית ומאפשר לפושעי סייבר להמשיך במתקפות שלהם. לפי דיווחים, עם גילוי מתקפת הכופרה הודיעה פרארי לרשויות המתאימות אודות התקרית ומשתפת פעולה עם חברת אבטחת סייבר כדי לקבוע את היקף ההשלכות. החברה טוענת שהיא משתפת פעולה עם מומחי צד שלישי כדי לחזק עוד יותר את המערכות שלה והיא בטוחה בעמידותה.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מתקפת כופרה על Ferrari לאחר פריצה למערכות ה- IT שלה
דילוג לתוכן