מתקפת כופרה על ספק שירותי גז ביוון

אתר bleepingcomputer מדווח כי מפיץ הגז הטבעי הגדול ביותר ביוון DESFA, אישר כי הם סבלו מפריצת מידע בהיקף מוגבל והפסקת פעילות מערכת ה- IT בעקבות מתקפת סייבר. בהצהרה פומבית ששחררה DESFA לכלי חדשות מקומיים, היא הסבירה כי האקרים ניסו לחדור לרשת שלה אך סוכלו באמצעות תגובה מהירה של צוות ה- IT שלה. עם זאת צויין כי ההאקרים ניגשו לחלק מהקבצים והנתונים וייתכן שדלפו בעקבות זאת, כך שהייתה חדירה לרשת, גם אם מוגבלת.

DESFA השביתה רבים מהשירותים המקוונים שלה כדי להגן על המידע שלה. החברה טוענת כי שירותים אלו יחזרו בהדרגה לפעולה רגילה, כאשר מומחי סייבר פועלים לשיקום זהיר של המערכות והמידע. DESFA מבטיחה לצרכנים שלה שהאירוע לא ישפיע על אספקת הגז ושכל נקודות הקלט והפלט פועלות בקיבולת רגילה. החברה הצהירה כי הודיעה למחלקת פשעי הסייבר של המשטרה, המשרד הלאומי להגנת מידע, מחלקת ההגנה הלאומית ומשרד האנרגיה והסביבה כדי לסייע בפתרון תוצאות המתקפה בזמן קצר ככל האפשר. לבסוף, הכריזה DESFA על עמדה בלתי מעורערת נגד תקשורת עם פושעי סייבר, כך שלא יהיה משא ומתן על תשלום כופר.

אישור המתקפה מגיע לאחר שדלפו נתונים על ידי כנופיית הכופרה Ragnar Locker – כנופיית כופרה אשר החלה לפעול לפני יותר משנתיים ועברה להתקפות בפרופיל גבוה בשנת 2021: דו"ח של ה- FBI לאחרונה קישר את Ragnar Locker ל- 52 פריצות לרשתות תשתית קריטיות בארה"ב החל מינואר 2022. הכנופיה פרסמה בפורטל הדליפה / סחיטה שלהם רשימה של נתונים שנגנבו לכאורה וכן מספר קבצים גנובים שנראה כי אינם כוללים מידע מסווג. יתרה מכך, הכנופיה טוענת שמצאה פרצות אבטחה מרובות במערכות של DESFA והודיעו להם על כך, ככל הנראה כחלק מניסיון הסחיטה שלהם. כנופיית הכופרה מאיימת לפרסם את כל הקבצים אם DESFA לא תיענה לדרישותיהם.

לחצו כאן למקור הידיעה ולקריאה נוספת

דילוג לתוכן