מתקפת סייבר על בית חולים בפריז

בית החולים CHSF בקורבייל-אסון, דרום מזרחית לפריז, נפל קורבן למתקפת סייבר שהחלה במוצאי שבת. לבית החולים קיבולת של אלף מיטות ונועד לספק טיפול רפואי לאוכלוסיה של כמעט 600,000 תושבים באזור פריז רבתי.

מתקפת הסייבר גרמה להפרעה לשירותי החירום והניתוחים, כאשר האקרים דורשים כופר של 10 מיליון דולר כדי לבטל את מתקפת הסייבר. בית החולים הפעיל ביום ראשון מבצע חירום בשם "תוכנית לבנה" כדי להבטיח ששירותי הבריאות יימשכו וכמו כן מסר כי עקב המתקפה, כל התוכנות העסקיות של בית החולים, מערכות האחסון (בייחוד במחלקת הדמיה רפואית) ומערכת המידע הקשורה לאשפוז חולים – הפכו לבלתי נגישים. חולים הזקוקים לטיפול בבית החולים הופנו לבתי חולים ציבוריים אחרים באזור איל דה פרנס. עם זאת, עבור חולים שכבר מאושפזים ב- CHSF, השירותים הרפואיים והטכניים, במיוחד הביולוגיה הרפואית, פועלים לעת עתה אך לא במצב מיטבי.

רשויות החוק בפריז פתחו בחקירת הפריצה למערכת המחשוב של בית החולים וניסיון הסחיטה על ידי כנופיית הסייבר. את החקירה מוביל אגף למאבק בפשיעה דיגיטלית (C3N) של הז'נדרם. מתקפת הסייבר הזו מכוונת לבית חולים – מגזר שהיה יעד להתקפות כופר מזה מספר חודשים.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

כשמגפת קורונה ומתקפות סייבר משלבות ידיים
דילוג לתוכן