כתוצאה ממתקפת דיוג – פריצת סייבר ודלף מידע אצל מזכיר מדינת אילינוי

משרד מזכיר המדינה של אילינוי הזהיר את תושבי אילינוי על פרצת מידע שהשפיעה על מידע שנשמר במשרד. בשבוע שעבר יצאו מכתבים לכ- 50,000 תושבי אילינוי אודות תקרית אבטחת מידע שהתרחשה בתחילת אפריל. לפי המכתב, השיג אלמוני גישה למערכת המחשבים של מחוז לייק ושלח הודעת דיוג לעובדים במשרד מזכיר המדינה של אילינוי. במכתב צויין כי נחשפו שמות, כמו גם רישיונות נהיגה ומספרי ביטוח לאומי. הסוכנות מציעה ניטור אשראי בחינם לאנשים שנפגעו. בנוסף בוצעה פריצה לחשבונות הדואר האלקטרוני של שני עובדי מזכיר המדינה של אילינוי.

בהצהרה ל- NBC 5 Respons, הבהיר משרד מזכיר המדינה של אילינוי כי בעוד מערכת הדואר האלקטרוני שלהם נפרצה, לא נפגעו אף אחד ממאגרי המידע של המשרד, לרבות אלו המכילים רישומי נהגים ורכבים. המשרד הוסיף כי הם מחזקים את מסגרת אבטחת המידע שלהם כדי להגן מפני מתקפות סייבר עתידיות. משרד מזכיר המדינה אמר כי הוא מתייחס לנושאים אלו ברצינות רבה והעסיק מספר רב של מומחי אבטחת סייבר במטרה לברר את מקור הגישה הבלתי מורשית, לחזק את מסגרת אבטחת המידע מפני מתקפות סייבר עתידיות וליישם אמצעי אבטחה ופיקוח נוספים.

למרות שנראה כי מתקפת הסייבר הייתה בהיקף מצומצם, הודיע המשרד ​​באופן יזום לכל האנשים שהמידע שלהם עלול להיות מושפע והציע שירותי ניטור אשראי בחינם כדי להקל על חששות הקשורים לאירוע. מאז כניסתו לתפקיד הדגיש מזכיר המדינה את הצורך לשפץ את תשתית ה- IT המיושנת של המשרד והשקיע משמעותית כדי להגביר את ההגנה על מידע אישיים באמצעות שותפויות עם ספקי אבטחת סייבר וכן, באמצעות הרחבת יחידת אבטחת הסייבר בתוך מחלקת ה- IT של המשרד. לדבריו, אירוע זה מחזק את המחויבות המתמשכת להגנה על המידע.

לחצו כאן למקור הידיעה ולקריאה נוספת

כתוצאה ממתקפת דיוג - פריצת סייבר ודלף מידע במשרד מזכיר המדינה של אילינוי
דילוג לתוכן