חברות עורכי דין נופלות טרף למתקפות סייבר – דלף מידע במגמת עלייה

משרדי עורכי דין ממשיכים ליפול קורבן למתקפות סייבר וכרגע צופים כי שנת 2024 תהיה השנה הגרועה ביותר עד כה עבור דלף מידע של משרד עורכי דין. תחום עריכת הדין בהחלט לא מתחיל טוב השנה בכל הנוגע לאירועי אבטחת סייבר: נכון לעכשיו, רק חמישה חודשים לתוך 2024, כבר הגישו 21 חברות עורכי דין דוחות דלף מידע למשרדי הפרקליטות הכללית בארה"ב (בעוד שבשנה שעברה הוגשו בסך הכל 28 דוחות דלף מידע).

לפחות חברת Biglaw מובילה אחת דיווחה על פריצת סייבר השנה: Taft Stettinius & Hollister – שהכניסה 598,000,000 דולר ברוטו בשנת 2023 הייתה תחת מתקפת כופרה בסוף 2023. חקירה מצאה גישה בלתי מורשית לנתונים מסוימים המאוחסנים במספר מצומצם של שרתים ותחנות עבודה משניות, שבחלקם אוחסנו מידע לקוחות ומידע אישי אחר – על פי דוח דלף המידע בו צויין כי נגנב מידע אישי של כמעט 6,000 אנשים כמו שמות, כתובות ומספרי ביטוח לאומי: "צוותי ה- IT והתפעול של החברה עבדו מסביב לשעון לאורך כל סוף השבוע", אמר יו"ר קבוצת הפרטיות ואבטחת המידע – Scot Ganow. כמו כן ציין כי "ביום שני שלאחר מכן, החזירה החברה בבטחה את הגישה המלאה למערכות הדוא"ל והמסמכים, כמו גם למערכות מחשוב ראשיות אחרות, מה שאיפשר לחברת עורכי הדין לתקשר באופן מלא עם לקוחותיו ולשרת אותם ללא הפרעה מהותית."; "המתקפה לא השפיעה על מערכות מחשוב ראשוניות כמו ניהול מסמכים, דואר אלקטרוני, מערכות פיננסיות ומאגרים מבוססי ענן", הוסיף Ganow.

שלוש חברות עורכי דין: Am Law 200 – Robinson & Cole; באטלר סנואו; ו- Burr & Forman – גם הגישו דוחות דלף מידע השנה. על משרדי עורכי דין בכל הגדלים להיות מוכנים להדוף מתקפות סייבר לפני שהם ייאלצו לשלוח הודעות דלף מידע ולספק הסברים באשר לאופן בו הם מעריכים אילו נתונים הושפעו ואילו לקוחות הושפעו.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

חברות עורכי דין נופלות טרף למתקפות סייבר - דלף מידע במגמת עלייה
דילוג לתוכן