מתקפת סייבר משבשבת פעילות הבנק המרכזי של לסוטו

פעילות הבנק המרכזי של לסוטו בדרום אפריקה שובשה קשות עקב מתקפת סייבר – כך פרסם הבנק בהצהרות המאשרות כי מתקפת סייבר השפיעה על מספר מערכות מחשוב: "הבנק המרכזי של לסוטו מודיע לציבור שביום שני 11 בדצמבר 2023, הוא חווה תקרית אבטחת סייבר במערכות המחשוב שלו. הבנק חוקר את הנושא ופועל מסביב לשעון לשחזור המערכות"; "הבנק מבקש להבטיח לציבור שלא נגרם לו כל הפסד כספי או אחר. עם זאת, השהה הבנק את פעילות חלק ממערכות המחשוב שלו כדי למנוע פריצות האקרים נוספות. כתוצאה מכך, חלק מהתשלומים עלולים להתעכב בזמן שהבנק עובד על החזרת מערכות המחשוב לפעילות תקינה".

לפי איגוד הבנקאים והבנק המרכזי, עובדים צוותים טכניים כדי לפתור את הבעיה וגורמים רשמיים הסכימו להנהיג תהליכי המשכיות עסקית ואמצעים אחרים כדרכים חלופיות להקלה על תשלומים ועסקאות בין כל הבנקים. הודעת הגורמים הללו לא פירטה מהן החלופות. כלי חדשות מקומיים דיווחו כי מכיוון שהמטבע של המדינה – הלוטי – צמוד לראנד של דרום אפריקה, היו חששות שמתקפת הסייבר עשויה להשפיע על שער החליפין.

דרום אפריקה עמדה במרכזן של שתי תקריות אבטחת סייבר השנה: ביוני אישר בנק הפיתוח של דרום אפריקה אשר בבעלות המדינה, כי הוא נפגע ממתקפת כופרה. משרד ההגנה של המדינה הותקף על ידי כנופיית כופרה אחרת בספטמבר והדבר כמעט גרם לתקרית בינלאומית מכיוון שהמתקפה התרחשה במהלך פסגת BRICS. פושעי הסייבר הדליפו את מספר הטלפון והמייל האישי של נשיא המדינה לצד חלק מ- 1.6 טרה בייט של נתונים שנגנבו ממערכות ההגנה של המדינה. תחילה הממשלה הכחישה את המתקפה, לפני שהודתה שאכן התרחשה.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מתקפת סייבר משבשבת פעילות הבנק המרכזי של לסוטו
דילוג לתוכן