דלף מידע בדלתא דנטל קליפורניה חשף מידע של 7 מיליון מטופלים

חברת Delta Dental בקליפורניה ושותפיה מזהירים כי מידע אישי של כ- 7 מיליון מטופלים נחשף בעקבות פריצת האקרים לתוכנת MOVEit Transfer. חברת Delta Dental בקליפורניה היא ספקית ביטוח שיניים המספקת שירות ל- 45 מיליון אנשים ב- 15 מדינות. על פי הודעת דלף המידע של Delta Dental קליפורניה, חוותה החברה גישה בלתי מורשית למידע אישי של לקוחותיה, על ידי תוכנות קבוצת הכופרה Clop שפרצה למערכת העברת קבצים MOVEit. קבוצת הכופרה Clop ניצלה פגם בהזרקת SQL שאיפשר לה הפעלת קוד זדוני מרחוק. הקבוצה מינפה פגם זה כדי לפרוץ לאלפי ארגונים ברחבי העולם.

ל- Delta Dental קליפורניה נודע על דלף המידע ב- 1 ביוני 2023 וחמישה ימים לאחר מכן, בעקבות חקירה פנימית, אישרה החברה כי האקרים השיגו גישה וגנבו נתונים מהמערכות שלה בין ה- 27 ל- 30 במאי 2023. החקירה השנייה, הארוכה יותר, אשר נועדה לקבוע את ההשפעה המדויקת של דלף המידע, הסתיימה ב- 27 בנובמבר 2023. בהתבסס על כך, השפיע דלף המידע עד כה על 6,928,932 לקוחות של Delta Dental קליפורניה, ששמותיהם, מספרי החשבונות הפיננסיים ומספרי כרטיסי האשראי / חיוב שלהם, כולל קודי אבטחה – נחשפו.

Delta Dental קליפורניה הודיעה כי היא תספק בחינם 24 חודשים של ניטור אשראי ושירותי הגנה על גניבת זהות למטופלים שנפגעו מדלף המידע, כדי להפחית את הסיכון מחשיפת המידע שלהם. החברה הזהירה את מטופליה כי במידה והם לקוחות של Delta Dental מקליפורניה, עליהם להיזהר מתקשורת לא מוכרת, שכן ייתכן שהמידע האישי שלהם כבר הועבר לפושעי הסייבר המפעילים דיוג ופשעי סייבר אחרים.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

דלף מידע בדלתא דנטל מקליפורניה חשף מידע של 7 מיליון מטופלים
דילוג לתוכן