מידע רגיש נחשף בעקבות פריצה לטלפון הנייד של ליז טראס

אתר ה- BBC מדווח על קריאה לממשלת בריטניה לפתוח בחקירה בנוגע לטענות שהטלפון של ראש הממשלה לשעבר ליז טראס נפרץ בזמן שהייתה שרת החוץ. עיתון ה- Mail on Sunday דיווח כי הודעות פרטיות בין טראס לגורמים זרים, כולל בנושא מלחמת אוקראינה, נפלו לידיים זרות. הפריצה התגלתה במהלך קמפיין המנהיגות Tory בקיץ, אך חדשות אלו הודחקו, דיווח העיתון.

ממשלת בריטניה מסרה בתגובה כי יש לה הגנה חזקה מפני איומי סייבר, לרבות תדריכי אבטחה קבועים לשרים, ייעוץ לגבי הגנה על הנתונים האישיים שלהם והפחתת איומי סייבר. השר הבריטי מייקל גוב אמר ל- Sky News שהוא אינו יודע פרטים מלאים אודות פרצת אבטחה, אם בכלל, התרחשה, אך אמר שהממשלה לוקחת את הנושאים הללו ברצינות רבה. בעיתון נטען גם כי הודעות פרטיות שהוחלפו בין טראס לקוואסי קוארטנג – חברתה הקרובה שצורפה לממשלה כשהפכה לראש ממשלה, נחשפו גם הן על ידי הפריצה לכאורה.

"ישנן בעיות ביטחון לאומי חשובות ביותר שהועלו בעקבות מתקפה כזו על ידי מדינה עוינת, אשר נלקחו ברצינות רבה על ידי סוכנויות המודיעין והביטחון שלנו", אמרה מזכירת הפנים איווט קופר והוסיפה: "ישנן גם שאלות אבטחה רציניות סביב מדוע וכיצד הודלף המידע הזה או שוחרר, שגם יש לחקור בדחיפות". ה- Mail on Sunday דיווח שסוכנים החשודים בעבודתם עבור רוסיה היו אחראים לפריצה לכאורה, תוך ציטוט של מקורות ללא שם, אך ה- BBC לא הצליח לאמת זאת.

הדוברת לענייני חוץ של הליברל-דמוקרטים – ליילה מורן, העלתה חששות לגבי הסיבה שהפריצה לכאורה לא פורסמה ברבים קודם לכן: "אנחנו צריכים חקירה עצמאית דחופה כדי לחשוף את האמת", אמרה מורן והוסיפה: "אם יתברר שהמידע הזה הוסתר מהציבור כדי להגן על המנהיגות של ליז טראס, זה יהיה בלתי נסלח".

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

פריצה לטלפון של ליז טראס חושפת מידע רגיש
דילוג לתוכן