מתקפת כופרה על משרד ההגנה האוסטרלי

משרד ההגנה האוסטרלי הביע חשש שנתונים אישיים של אנשי הצוות כמו תאריכי לידה, עלולים להיפגע לאחר שפלטפורמת תקשורת ששימשה את הצבא נפגעה ממתקפת כופרה. האקרים תקפו את שירות ForceNet, המנוהל על ידי חברה חיצונית של טכנולוגיית מידע ותקשורת, כשהחברה אמרה בתחילה כי לא נראה שנפגעו נתונים של עובדים בהווה או לשעבר. עם זאת, מקור המכיר את החקירה טוען כי משרד ההגנה האוסטרלי נוטה להאמין שחלק מהפרטים הפרטיים כמו תאריכי לידה ותאריכי גיוס אכן נגנבו, למרות אינדיקציות מוקדמות של החברה החיצונית שלא כך הדבר.

בשבועות האחרונים נצפה מספר גדול של מתקפות סייבר, מחברות תקשורת ועד חברות ביטוח בריאות. מדיבנק אישרה בשבוע שעבר שגוף פלילי עומד מאחורי מתקפת הסייבר על החברה ובעקבות זאת השיג גישה לנתונים של לפחות 4 מיליון לקוחות. חודש קודם לכן, הודיעה Optus שמתקפת סייבר חשפה את הנתונים של כמעט 10 מיליון אוסטרלים, עם כמויות משמעותיות של נתונים שנגנבו מ- 2.8 מיליון אנשים.

שר אנשי ההגנה מאט קיוג אמר כי ForceNet החזיק עד 40,000 רשומות ובהצהרתו מסר: "אני חושב שכל האוסטרלים ובצדק, ממשלת אוסטרליה, מודאגים למדי מסוג זה של פעילות סייבר שמתרחשת, אנשים המחפשים באמצעים מרושעים לקבל גישה לנתונים אישיים של אחרים". בדוא"ל שנשלח לצוות משרד ההגנה נכתב כי הפריצה ל- ForceNet לא הייתה התקפה על מערכות ה- IT של משרד ההגנה. כמו כן נכתב בהודעה: "אנו מתייחסים לעניין זה ברצינות רבה ועובדים עם הספק כדי לקבוע את היקף התקיפה ואם קיימת השפעה על הנתונים של צוותי השירות הציבורי האוסטרלי הנוכחיים והקודמים ואנשי משרד ההגנה. "אם היה לך חשבון ForceNet בשנת 2018, אנו קוראים לך להיות ערניים אך לא להיבהל". בהודעה זו גם נאמר כי הצפי הוא שהתדירות, העוצמה והתחכום של הפריצות יגדלו עם הזמן ואיש אינו חסין מפני מתקפות סייבר ומתקפות כופרה.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מתקפת כופרה על משרד ההגנה האוסטרלי
דילוג לתוכן