הדואר האלקטרוני הוא דלת פתוחה לאסון סייבר

כולנו יודעים שהמידע הוא הנכס היקר ביותר של כל ארגון, ולכן חשוב להקפיד על אסטרטגיית הגנת סייבר חכמה. אחת הדרכים הנפוצות שדרכן מגיעות מתקפות סייבר היא הדוא"ל, לכן זאת גם אחת הנקודות הקריטיות ביותר שעל כל ארגון לאבטח. אחד הדברים הראשונים שתשמעו אותנו ממליצים כשתעשו אצלנו סקר סיכונים ונזהה את נקודות התורפה, פרצות ואת הצרכים שלכם, זה שעליכם להשתמש בשירות שמסנן דוא"ל. הדואר האלקטרוני חשוף ופגיע למתקפות סייבר כמו- פישינג, תוכנות כופר ווירוסים, והנזק שהוא מסב, עצום. על פי הערכות של ה-FBI סך ההפסדים של חברות ברחבי העולם במהלך שלוש השנים האחרונות רק בעקבות פרצות לדוא"ל (BEC) ומתקפות התחזות מוערך במעל 28 מיליארד דולר! אז המשיכו לקרוא ואנו נציג את חשיבות סינון הדוא"ל, האתגרים, האיומים שהדוא"ל מביא איתו, אילו צעדים אפשר לנקוט וכיצד לשלב סינון דוא"ל באסטרטגיה מקיפה להגנת סייבר.

 

האיומים שהדוא"ל מביא איתו-

האתגרים של סינון דוא"ל משתנים ומורכבים כיוון שבדואר האלקטרוני יש איומים רבים ומגוונים. דוא"ל משמש כנקודת כניסה למתקפות שונות כמו פישינג- טכניקת הונאה בה התוקפים מנסים לגרום לקורבן לחשוף מידע רגיש כגון פרטי כניסה או מידע פיננסי, על ידי התחזות לגורם אמין, או לבצע פעולות מסוימות (כמו הורדת קבצים) שעלולות להוביל ל-

  • כופר (Ransomware)- הצפנת קבצים במחשב ודרישת כופר תמורת השחרור שלהם
  • התקנת וירוסים ותוכנות זדוניות (Malware)- תוכנה זדונית שיכולה לגרום לנזקים רבים כמו גניבת נתונים או פגיעה במערכות ותפקודם,
  • התקפת Denial of service (DoS),
  • הפצת מידע מזויף או מטעה- במטרה לפגוע במוניטין ובאמון העסק.

 

מייל פישינג טוב יתחזה למקור אמין על מנת לגרום למשתמש ללחוץ על לינק שנדמה אמין, וכך לפגוע בארגון בדרכים שפירטנו עליהן למעלה, לכן, אחד הפתרונות הרלוונטים הוא סינון דוא"ל חיוני לזיהוי וחסימת איומים אלה. שירות הסינון דוא"ל שלנו ב-010 מזהה באמצעות טכנולוגיות מתקדמות את המיילים הללו ומונע מהם להגיע למשתמשים בארגון.

 

איך שירות סינון דוא"ל טוב נראה-

סינון דוא"ל חכם צריך להיות גמיש ומותאם לסביבה היחודית של כל ארגון. יש לשלב בין טכנולוגיות זיהוי מתקדמות, כגון למידת מכונה ואלגוריתמים המבוססים על התנהגות, לבין גישה מותאמת אישית שמתחשבת בסוגי התקשורת הספציפיים ובאיומים המשתנים שעלולים להופיע. כלי סינון דוא"ל צריך להיות יכול לזהות ולחסום דוא"ל זדוני, תוך שמירה על זרימת תקשורת חופשית וללא הפרעות למשתמשים לגיטימיים.

 

פעולות נוספות להגנה מפני התקפות דרך הדואר האלקטרוני-

על כל ארגון לשקול את השילוב של כלים נוספים באסטרטגיית הגנת הסייבר שלהם. הנה כמה כלים שאנו ממליצים שכל עסק יאמץ:

  • הדרכה ומודעות של העובדים היא מפתח באסטרטגיית הגנת הסייבר. זאת האחראיות שלכם כמעסיקים שהעובדים ידעו כיצד לזהות דוא"ל חשוד ומה לעשות כאשר הם נתקלים באחד, אחרת אתם חושפים את העסק שלכם למתקפות רבות ומפקירים את המידע והנתונים הקריטיים של הארגון. חשוב לקיים הדרכות קבועות ולעדכן את העובדים בנוגע לשיטות ולטכניקות החדשות של התוקפים ולבצע תרגולים וסימולציות של פישינג. אנחנו מציעים הדרכות למודעות עובדים הכוללת תרגולים של דוגמאות פישינג.
  • הגנה אקטיבית מכופר ווירוסים- בעבודה איתנו ובבניית מערכת הגנת סייבר עוטפת, אתם תקבלו את אחת ממערכות האנטי וירוס המתקדמות של SentinelOne

 

בסופו של דבר, סינון דוא"ל הוא רק חלק אחד מתוך אסטרטגיית הגנת סייבר רחבה יותר. חשוב להבין שאין פתרון יחיד שיכול להגן מפני כל האיומים. עם זאת, סינון דוא"ל יעיל יכול להפחית באופן משמעותי את הסיכון למתקפות סייבר ולהבטיח את בטיחות המידע הרגיש של הארגון. שירות הסינון הדוא"ל שלנו ב- 010 מזהה באמצעות טכנולוגיות מתקדמות את המיילים הללו ומונע מהם להגיע למשתמשים בארגון. בנוסף, הפתרון מאפשר למשתמשים מודעים בארגון שמזהים מייל חשוד שעבר את המסננת, לסמן אותו כחשוד ולהסיר אותו אוטומטית מכל התיבות בארגון. השילוב בין טכנולוגיה לגורם האנושי מגן על הארגון מנפילה כקורבן של מתקפות סייבר.

קראו עוד על שירותי הסייבר שלנו, ויחד ניצור מעטפת הגנת סייבר מקצה לקצה לארגון שלכם!

דילוג לתוכן