מתקפת סייבר פוגעת בשירות ההגירה של מלאווי

ממשלת מלאווי השעתה הנפקת דרכונים בעקבות מתקפת סייבר אשר פגעה ברשת המחשוב של שירות ההגירה. הנשיא לזרוס צ'קווורה אמר לחברי פרלמנט כי מדובר בהפרה חמורה של הביטחון הלאומי. הוא חשף שההאקרים דורשים כופר, אך ציין כי הממשלה לא תיכנע לדרישותיהם וכי היא פועלת לפתרון הבעיה: "אנחנו לא בעניין של פיוס פושעי סייבר באמצעות כספי ציבור וגם לא בעניין של משא ומתן עם מי שתוקפים את המדינה שלנו".

הביקוש לדרכונים במלאווי גבוה, בייחוד בקרב צעירים רבים המחפשים להגר בחיפוש אחר הזדמנויות עבודה. הנשיא צ'קווורה אמר שהוא נתן למחלקת ההגירה שלושה שבועות שבהם היא אמורה לספק פתרון זמני ולחדש את הנפקת הדרכונים, בעודו ממתין להחזרת השליטה על מערכת המחשוב. לדבריו, יפותח פתרון ארוך טווח עם אמצעי הגנה נוספים. לא נמסרו פרטים נוספים אודות מתקפת הסייבר, כולל ההשלכות האפשריות במונחים של אבטחת מידע אישי.

אין זו הפעם הראשונה בה מושעית הנפקת דרכונים במלאווי בשנים האחרונות: בשנה שעברה עצרה הממשלה מתן מסמכים חדשים לאחר שנגמרו חוברות הדרכונים, כאשר גורם רשמי אמר שהבעיה מחמירה בגלל המחסור במטבע חוץ. בשנת 2021 סיים משרד היועץ המשפטי לממשלה חוזה הנפקת דרכונים עם חברה שהציעה את השירות, בטענה לאי סדרים. מאלוויים מתוסכלים האשימו בעבר את הממשלה בשל צבר הבקשות המתמשך, על רקע האשמות על שחיתות. לעת עתה, מי שאין ברשותו דרכון או שפג תוקף דרכונו, אינו יכול לרכוש דרכון חדש ולכן אינו יכול לצאת את גבולות המדינה.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מתקפת סייבר פוגעת בשירות ההגירה של מלאווי
דילוג לתוכן