אוניברסיטת וולברהמפטון מאשרת שנפגעה מאירוע אבטחת סייבר

אוניברסיטת וולברהמפטון בבריטניה אישרה שנפגעה מאירוע אבטחת סייבר אשר הוביל לקריסת מערכות ה- IT. אלפי עובדים וסטודנטים באוניברסיטה התבקשו לעבוד מהבית לאחר שבעיות IT החלו בשבוע שעבר בכל הקמפוסים של האוניברסיטה. דובר האוניברסיטה אמר: "הצלחנו להגיב לאירוע במהירות רבה ונקטנו בפעולה מיידית כדי להכיל אותו ולהגביל את השפעתו". אירוע סייבר זה מתרחש כאשר אוניברסיטת קיימברידג' ואוניברסיטת מנצ'סטר סבלו ממתקפות סייבר באותו יום. כתב הסייבר של ה- BBC דיווח כי מתקפות הסייבר קשורות למחאה על התמיכה המתמשכת של בריטניה בישראל.

דובר האוניברסיטה ציין כי היה צורך להוציא חלק ממערכות המחשוב למצב לא מקוון, מה שגרם להפרעות בהוראה. כמו כן, הופעלו בעקבות מתקפת הסייבר אמצעים לביצוע הרצאות מרחוק, לצד הוראה אישית בקמפוס. הסטודנט להנדסת ספורט מוטורי – רואן אשבי, סיפר שמתקפת הסייבר הותירה אותו ללא אינטרנט אלחוטי או גישה למשאבים מקוונים בקמפוס. כתוצאה מכך, היה עליו לנסוע הביתה מכיוון שזו הדרך היחידה שבה הוא יכול לעבוד ולהשתתף בשיעורים מקוונים. כשנשאל אם האוניברסיטה נתנה אינדיקציה לכמה זמן עלולה הבעיה להימשך, הוא אמר שהוא לא יודע: "יש אנשים שאמרו שזה יכול להימשך בין שבועיים עד שישה חודשים. זו תקופה מאוד מבלבלת כרגע".

בתזכיר פנימי שראה ה- BBC, כונתה התקרית "תקרית סייבר חמורה אשר מנוהלת כעת כאירוע מרכזי באוניברסיטה". דובר האוניברסיטה אמר: "החקירה שלנו בעיצומה והיא עדיין בשלביה הראשונים. המומחים שלנו ייעצו שהחקירה הזו תיקח זמן בגלל מורכבותה, אבל נספק בהקדם האפשרי עדכונים לצוות, לסטודנטים ולשותפים שלנו".

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

אוניברסיטת וולברהמפטון מאשרת שנפגעה מאירוע אבטחת סייבר
דילוג לתוכן