מתקפת כופרה פוגעת בכושר היצור של מספנת Marinette

מספנת Marinette בוויסקונסין אשר בונה את ספינת הקרב החדשה של הצי האמריקני, ספגה בשבוע שעבר מתקפת כופרה שעיכבה את הייצור ברחבי המספנה. Fincantieri Marinette Marine חוותה את המתקפה בשעות הבוקר המוקדמות של ה- 12 באפריל, כאשר חלקים גדולים של נתונים בשרתי הרשת של המספנה הפכו לבלתי שמישים בעקבות מתקפת כופרה. כך נמסר ל- USNI News בשבוע שעבר על ידי שני מקורות מוסמכים.

במתקפת כופרה טיפוסית, לוקחים פושעי הסייבר את המידע בשרת, מצפינים אותו ומגדירים תנאים למפתח שיבטל את נעילת הנתונים. המתקפה על מספנת Marinette כוונה לשרתים שהחזיקו נתונים ששימשו להזנת הוראות למכונות הייצור הבקרה המספרית של מחשבי המספנה. מכונות התומכות ב- CNC הן עמוד השדרה של הייצור המודרני, לוקחות מפרטים שפותחו עם תוכנת עיצוב, שולחות הוראות לרתכים, פועלי חיתוך, מכונות כיפוף וכלים אחרים הנשלטים על ידי מחשבי יצור.

בהצהרת דובר המספנה – אריק דנט נאמר: "קבוצת Fincantieri Marine Group חוותה אירוע אבטחת סייבר אשר גרם להפרעה זמנית למערכות מחשוב מסוימות ברשת שלה. גורמי אבטחת הרשת של החברה בודדו מיד את מערכות המחשוב ודיווחו על האירוע לסוכנויות ולשותפים הרלוונטיים. Fincantieri Marine Group הביאה משאבים נוספים כדי לחקור ולהחזיר את הפונקציונליות המלאה למערכות המושפעות במהירות האפשרית". כמו כן נמסר כי פעולות התיקון והבנייה נמשכות בכל שלוש המספנות בארה"ב, אולם האימייל של החברה וחלק מהפעולות ברשת נשארים לעת עתה במצב לא מקוון".

בהצהרה נפרדת ל- USNI News, נאמר על ידי דובר חברת לוקהיד מרטין: "אנו מתמודדים מדי יום עם איומים מצד יריבים מתוחכמים ברחבי העולם ואנו נוקטים באופן קבוע בפעולות כדי להגביר את אבטחת מערכות המחשוב שלנו ולהגן על העובדים, הלקוחות והמידע שלהם."

חיל הים פרסם הצהרה בנוגע למתקפת הכופרה אך לא סיפק פרטים נוספים מלבד זאת שהוא עוקב באופן פעיל אחר מאמצי החזרה לשגרת עבודה במספנת Marinette.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מתקפת כופרה פוגעת בכושר היצור של מספנת Marinette
דילוג לתוכן