דלף מידע מידע של 27,000 משתמשים בפלטפורמת המשחקים Mr. Green Gaming

השלכות דלף המידע ב- Mr. Green Gaming מרחיקות לכת, מכיוון שדלף המידע מסכן את הפרטיות ואבטחת המידע של אלפי אנשים אשר הפקידו מידע אישי שלהם בפלטפורמה. Mr. Green Gaming – קהילת משחקים מקוונים ותיקה שהוקמה ב- 2006, חשפה כי החברה נפלה קורבן לדלף מידע. עם מוניטין של אירוח שרתי משחקים עבור כותרים פופולריים כגון Multi Theft Auto: San Andreas ו- Garry's Mod, משמש Mr. Green Gaming במשך יותר מעשור כמרכז לגיימרים, תחרויות ושיתוף פעולה.

דלף המידע ב- Mr. Green Gaming התגלה בעקבות דיווחים שהופצו ברשת האינטרנט האפלה, המצביעים על כך שמסד הנתונים של Mr. Green Gaming נפרץ על ידי פושעי סייבר. דיווחים אלו הצביעו על כך שמידע רגיש של כ- 27,000 משתמשים נחשף, כולל פרטים כגון תאריכי לידה, כתובות מייל, מיקומים גיאוגרפיים, כתובות IP ושמות משתמשים. הצהרה רשמית שפורסמה באתר Mr. Green Gaming אישרה את דלף המידע: "למרבה הצער, ב- 1 במרץ 2024 גילינו שהפורומים שלנו נפגעו", נכתב בהודעה הרשמית. בנוסף, צויין בהודעה הרשמית: "בזמן שהייתה בידי פושעי הסייבר גישה לאתר, הם הצליחו להשחית אותו וחשוב מכך, להשיג מידע סודי. מידע זה כולל שמות משתמשים, כתובות דוא"ל, כתובות IP, תאריכי ימי הולדת ומידע ציבורי אחר".

לפי ההצהרה שפרסמו Mr. Green Gaming, נבע דלף המידע מגישה לא מורשית לחשבון מנהל בלתי פעיל. נראה שפושעי הסייבר ניצלו את החשבון הזה כדי להיכנס למערכת ובעקבות כך זרעו הרס על ידי השחתת האתר וגניבת מידע רגיש של המשתמשים. בתגובה למתקפת הסייבר נקטו Mr. Green Gaming בצעדים אגרסיביים כדי להגביל את הנזק ולחזק את ההגנות על המידע. הם אמרו ללקוחות שלחשבון שנפרץ אין גישה לאישורי התחברות או למידע אודות סיסמאות שנשמר בשרתים שלהם, אבל הם בכל זאת המליצו למשתמשים לשנות את הסיסמאות שלהם כאמצעי זהירות: "אנו מאחסנים את פרטי ההתחברות לפי שיטות עבודה מומלצות, מה שאומר שכל הסיסמאות מוצפנות למקרה שהצליחו להשיג אותן. למרות זאת, ההמלצה שלנו היא להחליף את הסיסמאות".

תקרית זו שופכת אור על נוף האיומים ההולך וגדל העומד בפני תעשיית המשחקים, שהפכה למטרה משתלמת עבור פושעי סייבר המבקשים לנצל נקודות תורפה ולגנוב מידע יקר ערך. נתונים סטטיסטיים חושפים עלייה מדהימה במתקפות סייבר המכוונות כלפי גיימרים, עם למעלה מ- 4 מיליון מתקפות סייבר שדווחו בין יולי 2022 ליולי 2023. קהילות משחקי הסלולר נשאו את נטל מתקפות סייבר אלו, כאשר משחקים פופולריים כמו Minecraft ו- Roblox משמשים כמטרות עיקריות לפושעי סייבר.

דלף המידע ב- Mr. Green Gaming אינו אירוע בודד אלא חלק ממגמה מטרידה הפוקדת את מערכת המשחקים המקוונים. בינואר 2024, שתי פלטפורמות משחק מקוונות בולטות בהודו, Teenpatti.com ו- Mobile Premier League (MPL), חוו דלף מידע, כאשר פושע סייבר המכונה roshtosh מכר לכאורה נתונים גנובים מהפלטפורמות הללו ברשת האינטרנט האפלה. יתר על כן, בדצמבר 2023 חווה אתר Fortnite Game השבתה זמנית, מה שהותיר את השחקנים ללא גישה לפלטפורמה. למרות שהשירותים שוחזרו מאז, נותרה סיבת ההשבתה אפופת מסתורין, עם ספקולציות הנעות ממתקפת סייבר ועד תקלות טכניות.

תקריות אלו משמשות קריאת השכמה לתעשיית המשחקים, המדגישה את הצורך הדחוף באמצעי אבטחת סייבר משופרים כדי להגן על נתוני משתמשים ולשמור על שלמות פלטפורמות המשחקים המקוונות. ככל שנוף האיומים ממשיך להתפתח, חובה על חברות המשחקים לתעדף את אבטחת הסייבר ולהשקיע באמצעים יזומים כדי לסכל איומי סייבר ולהגן על בסיס המשתמשים שלהן מפגיעה. אי ביצוע הקשחות אבטחה לא רק מסכן את האמון והנאמנות של לקוחותיהם, אלא גם חושף אותם להשלכות משפטיות ופיננסיות במקרה של דלף מידע.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

דלף מידע מידע של 27,000 משתמשים בפלטפורמת המשחקים Mr. Green Gaming
דילוג לתוכן