מתקפת סייבר מאלצת את סוכנות הביון הפיננסית של קנדה להשבית מערכות מחשוב

סוכנות הביון הפיננסית של קנדה FINTRAC הודיעה על העברת מערכות המחשוב הארגוניות שלה למצב לא מקוון עקב תקרית סייבר שהתרחשה בסוף השבוע. בהצהרה באתר האינטרנט שלה אמרה הסוכנות: "במהלך 24 השעות האחרונות מנהלת FINTRAC וממשיכה לנהל אירוע סייבר. האירוע אינו כולל את המודיעין של המרכז או מערכות מסווגות". מהות האירוע לא נמסרה והסוכנות דיווחה שהיא עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם השותפים הפדרליים שלה, כולל המרכז הקנדי לאבטחת סייבר, כדי לשחזר את מערכות המחשוב שלה ולהגן עליהן.

FINTRAC – המרכז לניתוח עסקאות ודיווחים פיננסיים של קנדה, הינו גוף ממשלתי שבסיסו באוטווה ונוסד כדי לאתר ולחקור פשעי הלבנת הון ופשעים דומים. הסוכנות היא הרשות הלאומית לעסקאות חשודות, לרבות כאלו הנוגעות למימון טרור והיא שותפה לרשויות המודיעין ואכיפת החוק במדינה.

"כאמצעי זהירות העבירה FINTRAC את מערכות המחשוב הארגוניות שלה למצב לא מקוון, על מנת להבטיח את שלמותן וכדי להגן על המידע שהמרכז מחזיק", דיווחה הסוכנות. אופי התקרית לא נחשף ולכן לא ניתן להסיק אם נבעה מתקפת הסייבר ממניעים כלכליים או שהיא בוצעה על ידי פושעי סייבר אשר ניסו להשיג גישה למודיעין FINTRAC.

נזכיר כי מוקדם יותר השנה, גילה משרד החוץ של קנדה פעילות סייבר זדונית ברשת המחשוב שלו, שאפשרה להאקרים גישה למידע אישי. לא ידוע אם מדובר באירוע פלילי או במתקפת סייבר בחסות מדינה עוינת. אירוע זה התרחש לאחר תקרית נפרדת שבה נפגעו נתונים אודות חברים בהווה ולשעבר בכוחות המזוינים של המדינה וה- RCMP, לאחר מתקפת שרשרת אספקה שבה נפרצו מערכות מחשוב של קבלן המספק שירותי רילוקיישן לאנשי ממשל.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מתקפת סייבר מאלצת את סוכנות הביון הפיננסית של קנדה להשבית מערכות מחשוב
דילוג לתוכן