דלף נתונים מחברת ביטוח בניו זילנד לאחר מתקפת סייבר על ספק IT שלה

חברת הביטוח בריאות הניו זילנדית Accuro חוקרת פרצת אבטחה אצל ספק IT חיצוני שלה בחשד שאירוע סייבר אצלו גרם לדלף מידע של נתונים אישיים של 34,000 לקוחות הביטוח. חברת הביטוח Accuro הפועלת ללא מטרות רווח, טוענת כי חקירת מתקפת הסייבר לא חשפה עד כה ראיות לדלף מידע אך אינה יכולה לשלול אפשרות זו. בהצהרה המנכ"ל – לאנס ווקר, נאמר כי התפעול היומיומי ושירות הלקוחות הושפעו מהאירוע והזהיר מפני עיכובים בשירות כולל טיפול בתביעות. החברה עדכנה את צוות תגובת החירום הממוחשב של ממשלת ניו זילנד ואת משרד נציב הפרטיות וכן, גייסה תמיכה חיצונית לאבטחת סייבר. סמנכ"ל הכספים של החברה – ג'ו בנבו, לא יכול היה לאשר או להכיחש שהתקרית היא מתקפת כופרה וגם סירב לזהות את ספק ה- IT המעורב.

CERT NZ הינה סוכנות ניו זילנדית לדיווח על בעיית אבטחת סייבר. הסוכנות תומכת בעסקים, ארגונים ויחידים המושפעים מתקריות אבטחת סייבר ומספקת מידע וייעוץ מהימנים. הסוכנות מדווחת כי תקריות סייבר בניו זילנד נמצאות בעלייה מתמדת, בדגש עליות בדיוג, קצירת אישורים והפעלת נוזקות. הדוח הרבעוני האחרון של הסוכנות מראה שהניו זילנדים דיווחו על הפסדים כספיים ישירים של 3.9 מיליון דולר ניו זילנדים עקב תקריות סייבר מאפריל עד יוני. הדיווחים על דיוג וקצירת אישורים בפרט עלו בכמעט פי עשרה מאז 2017 ליותר מ- 3,700 מקרים ידועים.

דו"ח שנערך לאחרונה על ידי איגוד משתמשי הטכנולוגיה של ניו זילנד על מצב אבטחת המידע בניו זילנש הזהיר כי למנהיגים יש עבודה רבה למניעת מתקפות סייבר. הדו"ח, המבוסס על ראיון עם בכירים בתאגידים ובמגזר הציבורי, מצא כי מתקפות בעלות פרופיל גבוה הגדילו את המודעות ודחפו מנהיגים לחשוב מעבר לאבטחת נקודות הגישה ולאמץ אבטחה בתכנון.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

דלף נתונים מחברת ביטוח בניו זילנד לאחר מתקפת סייבר על ספק IT שלה
דילוג לתוכן