מסעדת Gotham בניו יורק נסגרה לאחר שנפלה קורבן להונאת סייבר

מסעדת Gotham – מסעדה בגריניץ' וילג' בניו יורק, נאלצה לסגור את שעריה לאחר הונאת סייבר של 45,000 דולר. כעת קוראים הבעלים המשותפים שלה לעסקים אחרים לעמוד על המשמר. הבעלים המשותף של מסעדת Gotham – ברט צ'נקסיץ, אמר שהם עשו את הבחירה הקשה לסגור באופן זמני לאחר שהוטעו להעביר כסף לפושעי סייבר: "פשוט לא יכולנו לשלם שכר אז אנחנו סוגרים", אמר בראיון שנערך לאחרונה.

הסאגה במסעדה היוקרתית החלה ב- 10 במאי, כאשר אדם שהתחזה לעובד בחברה שבה משתמשת Gotham לניהול שכר, שלח בדוא"ל לבעלים ולצוות משאבי האנוש הודעה כי החברה משנה מידע בנקאי עקב 'בעיות פנימיות'. צוות משאבי האנוש בחן את הבקשה ואף סרק הודעות דוא"ל מהעבר ונראה שההודעה הגיע מהעובד שהם מדברים איתו בדרך כלל בחברת השכר. "ואז העברתי את הכסף לחשבון החדש הזה עם שם החברה והכתובת שלהם", אמר צ'נקסיץ וציין כי: "רק אחרי כמה שעות התחלנו להבין שמשהו נראה קצת מוזר."

פושע הסייבר העתיק את פורמט האימייל המגיע בדרך כלל מספק הדואר האלקטרוני, אך לאחר בדיקה מדוקדקת – שהגיעה מאוחר מדי – לכתובת הדוא"ל הייתה K נוספת בכתובת האתר. "נפלנו קורבן למישהו שהצליח להחדיר את עצמו לדיאלוג מתמשך בינינו לבין חברת שכר", אמר צ'נקסיץ. "אתה לא שם לב לדברים כאלו בדרך כלל", הוסיף והדגיש: "אבל בסופו של דבר כשאנחנו באמת בודקים למה זה קורה, מצאנו את ההבדל." הוא פנה לבנק שלו, אך עד כה לא הוחזר לו כספו. צ'נקסיץ ציין כי הוא מופתע שהבנקים לא עושים יותר כדי להגן על כספי הלקוחות שלהם.

ל- Gotham אשר נקראה בעבר Gotham Bar and Grill ומציעה מטבח אמריקאי, אין פוליסת ביטוח סייבר שהייתה עולה כ- 5,000 דולר בשנה. המסעדה ציינה השנה את שנתה ה- 40.

למקור הידיעה ולמידע נוסף

מסעדת Gotham בניו יורק נסגרה לאחר שנפלה קורבן להונאת סייבר
דילוג לתוכן