עיירה באוהיו פועלת לשיקום מערכות המשפט העירוניות לאחר מתקפת סייבר

העיירה סירקלוויל באוהיו חוקרת מתקפת סייבר שהפילה את מערכות המחשוב המשמשות את בית המשפט שלה וייתכן כי נחשפו נתונים רגישים. דובר העירייה לא אישר אם בתקרית הייתה מעורבת כופרה, אך בית המשפט העירוני בסירקלוויל התווסף לאתר ההדלפות של קבוצת הכופרה LockBit. הקבוצה טענה שהיא גנבה 500 GB של נתונים הכוללים מידע משפטי ונתנה לבית המשפט מועד אחרון ב- 24 בינואר לשלם את דרישות הכופר.

מתקפת סייבר זו מתרחשת שבועות ספורים לאחר שעיירה אחרת באוהיו – מאונט ורנון, דיווחה כי תחנת המשטרה שלה, בית המשפט העירוני ומשרדי ממשל אחרים נפגעו ממתקפת כופרה שהחלה ב- 19 בדצמבר. אוהיו התמודדה עם מספר מתקפות כופרה נוספות במהלך השנתיים האחרונות, כולל מתקפות שהשפיעו על עשרות בתי ספר מקומיים ומתקפות אחרות שכוונו לבתי חולים. יש לציין כי כנופיות כופרה הקפידו לתקוף ממשלים מקומיים בעלי משאבים דלים ברחבי ארצות הברית בשנת 2022. מתקפות סייבר אלו כוונו לממשלים מקומיים קטנים בניו ג'רזי, קולורדו, אורגון, ניו יורק ובמספר מדינות נוספות.

כנופיית הכופרה LockBit הפכה לכנופיית הכופרה הפורה ביותר והפעילה בשנה שעברה מאות מתקפות סייבר על סוכנויות ממשלתיות, חברות וארגונים ברחבי העולם. הכנופיה עוררה זעם מיוחד לאחר מתקפות סייבר על בית חולים לילדים, מתקפה על אחד הנמלים הגדולים באירופה ומתקפה על חברת הדואר הבריטית.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

עיירה באוהיו פועלת לשיקום מערכות המשפט העירוניות לאחר מתקפת סייבר
דילוג לתוכן