סוכנות ידיעות פולנית נפגעה ממתקפת סייבר רוסית

על פי דיווח של סוכנות רויטרס, נפגעה סוכנות הידיעות הממלכתית של פולין PAP ממתקפת סייבר רוסית, לאחר שכתבה שקרית על גיוס צבאי הופיעה בפיד החדשות שלה. ורשה האשימה שוב ושוב את מוסקבה בניסיון לערער את היציבות בפולין, בגלל תפקידה באספקת סיוע צבאי לאוקראינה – טענות שנדחו על ידי פקידים רוסים. "הכל מצביע על כך שאנו מתמודדים עם מתקפת סייבר שהופנתה מהצד הרוסי", אמר השר לענייני דיגיטל וסגן ראש הממשלה – קשישטוף גאווקובסקי והוסיף כי מתקיימת חקירה של השירותים המיוחדים ושל הסוכנות לביטחון פנים.

שגרירות רוסיה בוורשה אמרה שאין לה ידיעה על התקרית וסירבה להגיב.

"עוד מתקפת האקרים מסוכנת מאד ממחישה היטב את אסטרטגיית ערעור היציבות של רוסיה ערב הבחירות באירופה", כתב ראש הממשלה – דונלד טוסק ב- X. הכתבה שהופיעה פעמיים ב- PAP Newswire, ימים לפני הבחירות לפרלמנט האירופי, טענה כי טוסק יגייס 200,000 אנשים להילחם באוקראינה. "המאמר השקרי פורסם פעמיים ביום שישי – בשעה 14.00 ובשעה 14.20", כתבה PAP וציינה כי המאמר הוסר בשתי הפעמים.

PAP מסרה כי היא בוחנת את נסיבות האירוע: "זיהינו את מקור הגישה ואבטחנו את הנתיב הזה", אמרה ל- Polsat News ג'סטינה ווייטצ'ק – סגנית העורכת הראשית של PAP. יש לציין כי המכון למחקר הלאומי של פולין (NASK) אמר ב- 8 במאי כי מרגלי סייבר רוסים תקפו רשתות מחשוב השייכות לממשלה והמליץ ​​למנהלי רשתות לברר אם העובדים עוברים גם הם מתקפות סייבר.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

סוכנות ידיעות פולנית נפגעה ממתקפת סייבר רוסית
דילוג לתוכן