ענקית תעשיית סמיקונדקטורים טוענת שכופרה על ספק תעלה לה מיליונים

תאגיד המיליארדים Applied Materials המספק טכנולוגיה לתעשיית המוליכים למחצה – סמיקונדקטורים, טוען כי מתקפת כופרה על אחד מהספקים שלו תעלה לתאגיד 250 מיליון דולר ברבעון הבא. התאגיד לא ציין באיזה ספק מדובר, אולם מספר אנליסטים בתעשייה מעריכים כי מדובר בחברת הטכנולוגיה וההנדסה MKS Instruments אשר הודיעה השבוע כי היא נאלצת לתזמן מחדש את דוח הרווחים שלה בשל מתקפת כופרה שהתגלתה ב- 3 בפברואר.

בדו"ח הרווחים שלו טוען תאגיד Applied Materials כי ברבעון השני של 2023 הוא צופה שהמכירות נטו תהיינה כ- 6.4 מיליארד דולר, כולל: "אתגרי שרשרת האספקה המתמשכים וההשפעה השלילית של 250 מיליון דולר הקשורה לאירוע אבטחת סייבר שהוכרז לאחרונה על ידי אחד הספקים שלנו." התאגיד לא הגיב לבקשות אישור כי הספק הוא MKS Instruments אשר מסר מצידו כי הוא עדיין בשלבי התאוששות ממתקפת הכופרה: "MKS ממשיכה לעבוד במרץ כדי להחזיר את הפעילות במתקנים שנפגעו. לאירוע הכופר הייתה השפעה מהותית ברבעון הראשון על יכולתה של החברה לעבד הזמנות, לשלוח מוצרים ולספק שירות ללקוחות בחטיבות פתרונות ואקום ופתרונות פוטוניקה של החברה", נמסר מ- MKS Instruments.

MKS הוסיפה כי היא עדיין לא בטוחה בהיקף המלא של העלויות וההשפעות הקשורות למתקפת הכופרה. החברה גם עדיין לא יודעת אם ביטוח הסייבר שלה יכסה חלק מהעלויות הקשורות למתקפה: "על ידי דחיית העיתוי של פרסום התוצאות הכספיות, החברה מצפה להיות בעמדה טובה יותר להתמודד עם ההשפעה הפיננסית של מתקפת הכופרה", לטענת MKS.

אף קבוצת כופרה לא לקחה עדיין אחריות על מתקפת הכופרה על MKS.

מתקפת הכופרה על MKS מדגישה חשש אשר מביעים מומחי אבטחת סייבר בשנים האחרונות: ככל שחברות גדולות יותר משתפרות באבטחת המערכות שלהן, יתמקדו התוקפים בחוליות קטנות וחלשות יותר בשרשרת האספקה. מונטי קנוד מחברת הגנת הסייבר Horizon3.ai למשל, טוען שעסקים כמו MKS מכירים בתוצאות המוחשיות של מתקפות סייבר. אחרים, כמו מנכ"ל Approov – טד מירקו, מדגישים כי שרשרת האספקה של תעשיית המוליכים למחצה הינה אחד הקטעים המסובכים והחשובים ביותר בכלכלה העולמית החל ממכוניות ועד למחיר המזון.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

ענקית תעשיית סמיקונדקטורים טוענת שכופרה על ספק תעלה לה מיליונים
דילוג לתוכן