עסקים קטנים ובינוניים חוששים שמתקפות סייבר עלולות להשבית אותם

לפי ConnectWise, חוו 94% מהעסקים הקטנים והבינוניים (SMB – Small and Medium Businesses) לפחות מתקפת סייבר אחת וזוהי עלייה דרמטית מ- 64% בשנת 2019. הגידול הזה במתקפות הסייבר מחמיר בשל העובדה ש- 76% מהחברות הקטנות והבינוניות חסרות את הכישורים לטיפול נכון בבעיות אבטחת מידע, מה שמגביר את הביקוש לשירותי מומחי סייבר. ההיקף ההולך וגדל של מתקפות סייבר שוחק את האמון של חברות קטנות ובינוניות ביכולתן להגן על העסקים שלהן, כאשר 78% מהם חוששים כי מתקפת סייבר חמורה עלולה להשבית אותם או להפסיק את פעילותן לחלוטין.

החשש המתגבר הזה דוחף חברות SMB להעריך מחדש ולחזק את אסטרטגיות אבטחת הסייבר שלהם, מתוך הכרה בצורך הדחוף בצעדים יזומים כדי להגן על המידע שלהם, לשמור על אמון הלקוחות ולהניע חדשנות: "חברות קטנות ובינוניות מתמודדות עם סיכונים הולכים וגדלים, אולם כשזה מגיע לאבטחת סייבר הם עוברים ל'טוב מספיק'", אמר רפאל מרטין – סמנכ"ל ניהול מוצר ב- ConnectWise. "המחקר שלנו מראה שאמון ותחושת ביטחון הם חיוניים בשותפות עסקים עם שירות מומחי סייבר. זה קריטי עבור מומחי סייבר לספק טכנולוגיה מהשורה הראשונה, לטפח קשרים אישיים חזקים ולספק תמיכה הוליסטית כדי לעמוד בציפיות הללו."

הנתונים חושפים כי בנוסף לעלייה המהותית בתדירות מתקפות סייבר, 56% מהחברות הקטנות והבינוניות כבר התמודדו השנה עם לפחות מתקפת סייבר אחת ו- 89% חוששים שהן תחוונה מתקפת סייבר במהלך ששת החודשים הקרובים. 99.5% מהארגונים חוו השלכות מאירועי סייבר, כאשר 38% מציינים את העלות והמאמץ של הטיפול בהשלכות מתקפות סייבר כהשפעה השכיחה ביותר. בהשוואה לשנת 2019, 64% יותר חברות SMB מדווחות על פגיעה במוניטין החברה כתוצאה מתדירות מוגברת של מתקפות סייבר.

למרות האתגרים הללו, חברות SMB העובדות עם מומחי סייבר מדווחות על השפעות מעט נמוכות יותר במונחים של נזק למוניטין החברה, עלויות כספיות של התמודדות עם מתקפת הסייבר ופרסום שלילי, בהשוואה לאלו שאינם משתמשים בשירותי מומחי סייבר. למרות ששיתוף פעולה עם מומחי סייבר עשוי שלא להפחית את תדירות מתקפות הסייבר, הדבר יכול להפחית באופן משמעותי את האפקטיביות וההשלכות של מתקפות סייבר ולספק שכבת הגנה חשובה.

במחקר של ConnectWise נמצא כי 90% מהחברות הקטנות והבינוניות מכירות בחשיבות הקריטית של אבטחת סייבר והיא כעת אחת משלושת העדיפויות הארגוניות המובילות. בתגובה, עסקים רבים מגבירים את ההשקעות שלהם באבטחת סייבר כאשר 83% מהארגונים מתכננים להגדיל את תקציבי אבטחת הסייבר שלהם בממוצע של 19% במהלך 12 החודשים הבאים. התקדמות טכנולוגית, כולל AI ו- GenAI, הינם תחומי מיקוד מרכזיים, כאשר 32% מהארגונים מכוונים לטכנולוגיות אלו כדי לשפר את היעילות התפעולית ולהישאר תחרותיים. ככל שארגונים מאמצים טכנולוגיה מורכבות יותר במקביל לנוף איומים הולך וגובר, יותר חברות SMB מסתמכות על שירותי מומחי סייבר. למעלה ממחצית מהחברות הקטנות והבינוניות מוציאות למיקור חוץ את רוב צורכי תשתית ה- IT, השירותים ואבטחת הסייבר שלהם.

בכל הנוגע למציאת הספק המתאים לאבטחת סייבר, 62% מהארגונים טענו שהם ישקלו להחליף ספק לפתרונות טובים יותר, עם נכונות לשלם בממוצע 47% יותר עבור שירותי אבטחת הסייבר הנכונים.

מחקר זה שנערך בין מרץ לאפריל 2024, כולל תובנות מ- 700 מקבלי החלטות בתחום ה- IT ומקבלי החלטות עסקיות בארה"ב, קנדה, בריטניה, אוסטרליה וניו זילנד. המשיבים היו מארגונים בעלי 10 עד 1,000 עובדים וממגוון מגזרים פרטיים וציבוריים.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

עסקים קטנים ובינוניים חוששים שמתקפות סייבר עלולות להשבית אותם
דילוג לתוכן