האקרים השיגו מידע אישי רפואי במתקפת סייבר על מרכז שיקום

רשת ה- IT של בית החולים השיקומי של דרום ניו מקסיקו המציע שירותי שיקום ואשפוז, נפרצה בין 16 בינואר ל- 4 בפברואר. מתקפת סייבר העניקה להאקרים גישה למידע אישי ורפואי רגיש של אלפי אנשים. המידע אליו השיגו ההאקרים גישה: שמות, כתובות, תאריכי לידה, רשומות רפואיות, מזהי חברי קופות חולים ונתוני בריאות. נתונים ממשרד הבריאות האמריקאי הראו כי 5,466 אנשים הושפעו מהפריצה למערכת המחשוב של בית החולים. מכתבים נשלחו למטופלים בדואר החל מה- 29 במרץ – מדובר במטופלים שפריצת הסייבר חשפה את מספרי הביטוח הלאומי שלהם ואת פרטי רישיון הנהיגה שלהם. למטופלים אלו הוצעו בחינם שירותי ניטור אשראי והגנה על זהות.

שרה גולדשטיין – שותפה ב- BakerHostetler בהודעה לעיתונות, אמרה שכאשר התגלתה מתקפת הסייבר, הציב בית החולים אמצעי הגנה כדי למנוע פרצות מידע עתידיות וכי בית החולים לוקח את האירוע הזה ברצינות רבה.

אין זו הפעם הראשונה בה נפגע מידע מטופלים במתקני בריאות בניו מקסיקו: הפריצה לשרת הרשת של בית החולים המתקדם לטיפול בדרום ניו מקסיקו דווחה ב- 29 במרץ והשפיעה על 1,162 מטופלים. בינואר דיווח בית החולים הכללי ארטסיה על גישה בלתי מורשית למערכת המחשוב שלו וחשיפת מידע של 1,985 אנשים. בשנת 2023 דווחו שלוש פרצות מידע: Yorkshire Wellness Group דיווחה על מתקן אחסון שנמכר במכירה פומבית שהכיל 1,000 רשומות רפואיות; מחלקת הבריאות של ניו מקסיקו דיווחה על גישה בלתי מורשית וחשיפת רשומות המשפיעות על 49,000 אנשים; המרכז הרפואי האזורי של סן חואן דיווח כי מתקפת סייבר חשפה פרטי של 8,500 חולים.

יותר מ- 144 מיליון רשומות מידע רפואי של אמריקאים נפרץ או נגנב בשנת 2023 – מספר שיא, הניזון מפרצות המידע של Change Healthcare בפברואר – מערכת התשלומים הגדולה ביותר לשירותי בריאות במדינה, בבעלות UnitedHealth Group.

על פי נתונים לאומיים, גדלו יותר מפי שלושה מאז שנת 2019 פרצות מידע אצל ספקי צד שלישי שהתקשרו עם בתי חולים, כך הראה ניתוח של USA TODAY.

למקור הידיעה ולמידע נוסף

האקרים השיגו מידע אישי רפואי במתקפת סייבר על מרכז שיקום
דילוג לתוכן