דלף מידע מחברת Uber בעקבות מתקפת שרשרת אספקה

בפעם השלישית בתוך שישה חודשים נופלת חברת Uber קורבן לדלף מידע והפעם, כתוצאה מנתוני נהגים שנגנבו ממשרד עורכי דין צד שלישי. ג'נובה ברנס – חברת עורכי דין בניו ג'רזי, כתבה לנהגי Uber שמידע סודי השייך להם, כמו מספרי הביטוח הלאומי ומספרי זיהוי המס שלהם, נגנב ממערכות ה- IT של חברת עורכי הדין.

על פי המכתב לנהגים שנפגעו, נודע לג'נובה ברנס אודות הפריצה למערכות המחשוב שלה ב- 31 בינואר. החברה שכרה מיד צוות זיהוי פלילי כדי לחקור את דלף המידע, הודיעה לרשויות והבטיחה לשפר את אמצעי האבטחה שלה כדי למנוע פריצות עתידיות. ג'נובה ברנס ציינה כי הם אינם מודעים לכל שימוש לרעה בפועל או ניסיון לשימוש במידע שנגנב ואישרו כי הם נוקטים בצעדים נוספים כדי לשפר את האבטחה ולהגן טוב יותר מפני תקריות דומות בעתיד.

בעוד ש- Uber לא חשפה את מספר הנהגים שהושפעו מדלף המידע, הודיעה החברה שהנתונים שנפרצו כללו מידע פרטי על נהגי אובר שהשלימו נסיעות בניו ג'רזי: "נהגים אלו קיבלו הודעה שמספר תעודת הזהות שלהם ו/או מספר זיהוי המס שלהם נגנבו והוצע להם שירות ניטור אשראי והגנה על זהות בחינם".

כאמור, זוהי הפעם השלישית בתוך שישה חודשים ש- Uber נופלת קורבן לפריצת מידע: בדצמבר, פרטים של יותר מ- 77,000 עובדי Uber הודלפו לרשת לאחר מתקפת סייבר שהתמקדה ב- Teqtivity המשמשת את Uber לשירותי ניהול IT. על פי הדיווחים, הנתונים שהודלפו כללו מידע תאגידי כמו קוד מקור ודוחות ניהול IT. חברת Uber סבלה מתקרית אבטחת סייבר נוספת בספטמבר שאילצה אותה לסגור מערכות מחשוב פנימיות, תקשורת והנדסה. Uber טענה בזמנו כי ההאקרים היו מזוהים עם קבוצת Lapsus$.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

דלף מידע מחברת Uber בעקבות מתקפת שרשרת אספקה
דילוג לתוכן