דלף מידע מרשת בתי הספר עתיד לאחר מתקפת סייבר

אתר YNET פרסם ידיעה לפיה הדליפו האקרים בשבוע שעבר נתונים רגישים השייכים לכאורה לאלפי תלמידים ישראלים ברשת מוסדות החינוך של עתיד – רשת ארצית של בתי ספר ומכללות מקצועיות למדע וטכנולוגיה. קולקטיב ההאקרים Sharp Boys, פרסם קובץ המכיל 200,000 רשומות הכוללות שמות מלאים, מספרי תעודת זהות, כתובות מגורים וכתובות מייל של סטודנטים. בנוסף, פורסמו גם מאות תעודות זהות, מסמכים אישיים ומה שההאקרים טוענים שהוא קוד המקור של אחד מאתרי הקבוצה. בין המסמכים שהודלפו נמצאו תעודות בגרות, מסמכי צה"ל בנושא שירות צבאי ואישורי משטרה על היעדר עבירות מין הנדרשות במקומות עבודה בישראל העובדים עם קטינים. ההאקרים טוענים שיש להם מידע על יותר מ- 500,000 תלמידים ומורים משנת 2009 והם מציעים אותו למכירה.

קבוצת ההאקרים Sharp Boys התפרסמה לראשונה כאשר פרצה את השרתים של מותגי קמעונאות ישראלים וארגונים אחרים בסוף שנת 2021. בעקבות מתקפת הסייבר על רשת עתיד נמסר מהחברה: "קבוצת עתיד התמודדה עם מתקפת סייבר זדונית של אויבי ישראל שביקשו לחדור ולהשיג מידע על מוסדות אקדמיים וחינוכיים מובילים בישראל. למרבה המזל, הצלחנו לעצור ניסיון השתלטות על מערכות המחשוב". "ככל הידוע לנו, רק כמות קטנה של מידע דלפה ואנו בקשר עם מינהלת הסייבר הלאומית ורשויות נוספות לצד גורמים מקצועיים העוזרים לנו". "אנו נמשיך לפעול בהתאם להנחיות ככל שנקבל אותן ונמשיך לעשות כל שביכולתנו כדי להגן על המידע המאוחסן בשרתים שלנו, כפי שעשינו עד כה".

מרחב הסייבר הישראלי ספג מתקפה קשה בימים שקדמו ליום העצמאות, כאשר אינספור אתרים ישראלים היו מוקד למתקפות סייבר וחלקם אף הושבת, כולל אתרים של חברת נמלי ישראל, נמל חיפה ומפלגת מרצ. בנוסף, פרצו האקרים לחשבון הפייסבוק האישי של ראש הממשלה בנימין נתניהו והעלו סרטון המתאר מסגד עם תפילה בערבית מתנגנת ברקע עם כתוביות בבנגלית.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

דלף מידע מרשת בתי הספר עתיד לאחר מתקפת סייבר
דילוג לתוכן