מתקפת כופרה פגעה קשות במידע רגיש של שירות המרשלים בארה"ב

שירות המרשלים האמריקני חוקר מתקפת כופרה אשר פגעה במידע רגיש שלה הכולל חומרי אכיפת חוק, מידע אישי של עובדים ויעדים פוטנציאליים של חקירות פדרליות. מתקפת הסייבר מוגדרת כמשמעותית מאד על ידי גורמים רשמיים והשפיעה על מערכת עצמאית (מערכת שאינה קשורה לרשת הפדרלית) בשירות, אמר דרו ווייד – דובר שירות מרשלים בארה"ב. גילוי מתקפת הכופרה התרחש באותו יום בו מנהלת CISA – ג'ן מזרלי, הזהירה כי מתקפות סייבר יכולות לגרום נזק אמיתי לאומה האמריקאית – מה שמוביל לגניבת הקניין הרוחני והמידע האישי של כולם.

לדברי ווייד, הצליחו פושעי הסייבר להשיג נתונים מנהליים, כמו מידע אישי של עובדים מסוימים ומידע אודות נמלטים מבוקשים, כמו גם מידע על צדדים שלישיים לא מזוהים. המערכת המושפעת הכילה גם מידע רגיש לאכיפת החוק, כולל נהלים משפטיים. על פי מדיניות ארה"ב, כל אירועי הסייבר המשמעותיים הינם פוטנציאל לפגיעה בביטחון הלאומי של ארה"ב, פגיעה ביחסי החוץ, בכלכלה, באמון הציבור, בחירויות האזרחיות או בבטיחות העם האמריקני. סוכנויות פדרליות נדרשות לדווח על אירועים משמעותיים לקונגרס תוך שבעה ימים מיום הזיהוי.

לדברי ווייד, עדיין נמשכים מאמצי ההתאוששות מהאסון, כמו גם החקירה הפלילית והמשפטית: "אנו עובדים במהירות וביעילות כדי לפתור סיכונים פוטנציאליים כתוצאה מהאירוע". גורם בארה"ב אמר לחדשות CBS כי הסוכנות יצרה דרך לעקיפת האירוע כדי להמשיך בחקירותיה.

בחודש שעבר הפיל ה- FBI קבוצת כופרה בינלאומית לאחר יותר משנה של מעקב אחר פושעי סייבר. על פי משרד המשפטים, קבוצת הכופרה המכונה HIVE תקפה יותר מ- 1,500 מוסדות בלמעלה מ- 80 מדינות מאז יוני 2021 וצברה יותר ממאה מיליון דולר מקורבנותיה. המתקפה של HIVE על בית חולים במזרח התיכון שיבשה את הטיפולים בעיצומה של מגיפת הקורונה ובית החולים נאצץ לשלם את דמי הכופר כדי שיוכל להמשיך לתת שירות למטופליו. מנהל ה- FBI, כריס ריי, אמר בחודש שעבר כי "לא משנה היכן אתה נמצא ולא משנה כמה אתה מנסה להגן על המידע שלך – התשתית שלך, מקורביך, הכסף שלך והחירות שלך נמצאים בסיכון". חוקרים פדרליים כמו ריי ממשיכים להפציר בכל הקורבנות הפוטנציאליים של מתקפות כופרה לא לשלם את המחיר הנדרש עבור חירותם, אלא לפנות לרשויות אכיפת החוק.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מתקפת כופרה פגעה קשות במידע רגיש של שירות המרשלים בארה"ב
דילוג לתוכן