מתקפת כופרה נגד רשמת המזון המהיר Yum

פושעי סייבר רואים במסעדות וביישומוני הזמנות כיעדים בשלים למתקפות מילוי אישורים והונאות כספיות. רשת המזון המהיר Yum! דיווחה לרשות ניירות ערך כי מתקפת כופרה אילצה את החברה לסגור כמעט 300 מסעדות בבריטניה. מיד לאחר גילוי התקרית נקטה הרשת באמצעים לבלימת מתקפת הכופרה. האמצעים כללו העברת מערכות מחשוב מסוימות למצב לא מקוון והקשחת טכנולוגיית הניטור. החברה פועלת לשחזור המערכות שהושפעו ממתקפת הכופרה ומצפה שהתהליך יושלם במהרה.

Yum! פתחו בחקירת סייבר וגייסו אנשי מקצוע מובילים בתחום אבטחת הסייבר והזיהוי הפלילי, כך מסרה החברה בהצהרה באתר האינטרנט שלה. החברה אישרה שהנתונים נגנבו מרשת המחשוב שלה, אך טענה כי בשלב זה אין ראיות שנגנבו נתוני לקוחות

מתקפת הכופרה על Yum! מציינת מתקפה נוספת בסדרה של מתקפות סייבר ופרצות נתונים שהשפיעו על תעשיית המסעדות ומשלוחי המזון בחודשים האחרונים. מוקדם יותר החודש דיווחה Chick-fil-A כי היא חוקרת פעילות חשודה בחשבונות התגמולים של כמה מלקוחותיה. ה- FBI שלח אזהרות באוגוסט בעניין פושעי סייבר אשר הפעילו מתקפות מילוי אישורים נגד עסקים שונים כולל קמעונאים, מסעדות ואפליקציות סלולריות. העסקים בהם מתמקדות מתקפות אלו נוטים להיחשב על ידי האקרים כעדיפות נמוכה ועשויים ליפול קורבן לשימוש אוטומטי באישורי גישה (שמות משתמשים וסיסמאות) גנובים.

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

מתקפת כופרה נגד רשמת המזון המהיר Yum
דילוג לתוכן