עלייה שנתית של 10% במתקפות השתלטות על חשבונות על ידי בוטים זדוניים

לפי Imperva, מהווה כעת תעבורת אינטרנט הקשורה לבוטים זדוניים שליש (32%) מכלל התעבורה ברשת, מה שגורם לעלייה של 10% משנה לשנה במתקפות השתלטות חשבונות – Account Takeover (ATO). דו"ח Imperva Bad Bot לשנת 2024 של החברה בבעלות Thales, הינו ניתוח מפורט של תעבורת בוטים אוטומטית ברחבי האינטרנט. הוא חשף שבוטים – טובים וזדוניים כאחד – מהווים כעת כמחצית (49.6%) מכלל התעבורה בעולם, עלייה קלה (2%) לעומת השנה הקודמת. למרות שבממוצע מהווה תעבורת בוטים שליש מתעבורת האינטרנט, הנתון גבוה משמעותית באירלנד (71%), גרמניה (68%) ומקסיקו (43%).

הודות לפעילות זו, מהווים כעת ניסיונות ATO כ- 11% מכלל פעולות ה- Login, אם כי הנתון גבוה משמעותית בשירותים פיננסיים (37%). Imperva רשמה גם עלייה במיקוד מתקפות סייבר על נקודות קצה API, המציעות דרך מהירה וקלה יחסית עבור פושעי סייבר להגיע למידע רגיש של הארגון והלקוחות שלו. יותר משתי חמישיות (44%) מכל המתקפות ATO מכוונות כעת לנקודות קצה אלו, בהשוואה ל- 35% ב- 2022. בסך הכל היוו בוטים 30% מכלל מתקפות ה- API בשנת 2023, 17% מהן נועדו לנצל פרצות לוגיקה עסקית.

לפי Imperva עלתה תעבורת בוטים זדונית שמקורה ב- ISP (ספקי אינטרנט) ל- 26%. ISP טוענים שפושעי סייבר מחפשים יותר ויותר לחקות את השימוש בגלישה סלולרית ולשלב אותה עם תעבורת ספקי אינטרנט כדי להתחמק מזיהוי.

בסך הכל רשם מגזר המשחקים (57%) את השיעור הגדול ביותר של תעבורת בוטים זדוניים, בעוד קמעונאות (24%), נסיעות (21%) ושירותים פיננסיים (16%) חוו את הנפח הגבוה ביותר של מתקפות בוטים. אתרי חוק וממשל (76%) רשמו את הנתח הגדול ביותר של בוטים זדוניים מתקדמים אשר נועדו לחקות התנהגות אנושית ולהתחמק מהגנות ואחריהם, מגזר הבידור (71%) והשירותים הפיננסיים (67%).

Nanhi Singh – מנהל כללי של אבטחת יישומים ב- Imperva, הזהיר כי בוטים מתדלקים מגוון רחב של פעילות מקוונת זדונית כולל web scraping, ATO, ספאם, מניעת שירות וגניבת מידע: "בוטים אוטומטיים יעלו בקרוב על שיעור התעבורה באינטרנט שמגיע מבני אדם וישנו את הדרך שבה ניגשים ארגונים לבנות אתרי האינטרנט ויישומים ולהגן עליהם". כמו כן הדגיש: "ככל שיוצגו יותר כלים התומכים בבינה מלאכותית, יהפכו הבוטים לנוכחים בכל מקום. ארגונים חייבים להשקיע בניהול בוטים ובכלי אבטחת API כדי לנהל את האיום מתעבורה זדונית ואוטומטית".

למקור הידיעה ולקריאה נוספת

עלייה שנתית של 10% במתקפות השתלטות על חשבונות
דילוג לתוכן