נזק של 1.6 מיליארד דולר לקבוצת UnitedHealth בעקבות מתקפת שרשרת אספקה

קבוצת UnitedHealth טוענת כי היא מצפה שפריצת הסייבר ליחידת ה- Change Healthcare שלה תעלה לחברה עד 1.6 מיליארד דולר השנה, אך שמרה על תחזית הרווחים שלה לשנת 2024, מה שמרמז על השפעה פחות חמורה של מתקפת הסייבר. למרות השיבושים האדירים, גבר קונגלומרט הבריאות על ההערכות לגבי הרווחים ברבעון הראשון, כאשר ירדו העלויות הרפואיות של הארגון משיעורים גבוהים יותר בסוף השנה שעברה והובילו את עליה של 5.3% בשווי המניות שלו.

פריצת הסייבר ל- Change – ספקית של מערכות חיוב ומידע של שירותי בריאות וצומת מרכזי במערכת הבריאות בארה"ב, שיבשה את התשלומים לרופאים ולמתקני בריאות במשך חודש, תוך שהיא גובה מחיר קשה ממרכזי בריאות קהילתיים המשרתים יותר מ- 30 מיליון איש. כמו כן, בעקבוצת פריצת הסייבר התרחשו גם עיכובים בהגשת תביעות רפואיות מכיוון שספקי טיפול רפואי שלא הצליחו לגשת למערכת ה- Change, נאבקו בניירת.

UnitedHealth סיפקה עד כה מימון בשווי של יותר מ- 6 מיליארד דולר לספקי שירותי בריאות מסוימים. בעוד שכמה מהשירותים העיקריים שלה חזרו לפעול, רבים נוספים ממשיכים לפעול תחת לחץ בעקבות נזקי פריצת הסייבר. התשלומים לבתי המרקחת וניהול התשלומים של Change פועלים ב- 80%. לדברי רוג'ר קונור – מנכ"ל יחידת OptumInsight של UnitedHealth המנהלת את Change, טוען כי Change תחזור לביצועי הבסיס שלה רק בשנה הבאה.

קבוצת UnitedHealth עדיין לא חשפה את כמות המידע האישי אשר נגנב בפריצת הסייבר ל- Change.

למקור הידיעה ולמידע נוסף

נזק של 1.6 מיליארד דולר לקבוצת UnitedHealth בעקבות פריצת הסייבר ל- Change
דילוג לתוכן